همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

عملکرد پکرمان در دوسال اخیر

تاریخ انتشار : 1401/2/10 11:25:37 تعداد بازدید : 91 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : محمد صالحی

معرفی شرکت:

شرکت صنعتی بارز با ظرفیت اسمی 93,300 هزارتن میباشد که حدود 40 درصد از سهم تولیدات کل کشور را در اختیار دارد. محصولات تولید شده شامل انواع تایر، تیوب و نوار وسایل نقلیه سبک و سنگین و تایرهاي کشاوري میباشد. همچنین علاوه بر تولید تایرهاي رینگ 16 تا 18 اینچ خودروهاي  suv, cuv تایرهایی نیز براي خودروهاي سنگین و سرعتی نظیر سانتافه تولید کرده است.

ظرفیت اسمی: تایر رادیال:31000 ، تایر بایاس:56400 ، تیوب:5900

بهای مواد مستقیم مصرفی شرکت های تایری ناشی از حدودا 45 درصد کائوچو ، 25 درصد دوده ، 15 درصد سیم ، 5 درصد نخ و 10 درصد سایر مواد می باشد

 

زنجیره ارزش

زنجیره تولید تایر

  • تامین: مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید لاستیک، برخی مواد مانند کائوچو، دوده، روغن های افزودنی و... تأمین می‌شود. 
  • تولید: پس از طی فرآیندهای مختلف تولید، تایر و قطعات پلاستیکی ساخته شده بازرسی شده و برای فروش بسته بندی می‌شوند.
  • فروش: در انتهای زنجیره ارزش تایر و قطعات پلاستیکی وارد یکی از صنایع خودرو، بسته‌بندی، ساخت و ساز، الکترونیک یا کشاورزی می‌شوند.

 

 

 

عملکرد شرکت

مقدار تولید و فروش پکرمان

مقدار تولید شرکت تقریبا از روند ثابتی برخوردار است و هر ماهه به نسبت ثابتی از هر کدام از محصولات تولید می شود و تنها نکته مهم افت تولید در هر سه سال در ماه اول سال می باشد که ممکن است از اورهال شرکت ناشی شده باشد.

با مقایسه مقدار تولید و فروش شرکت می توان متوجه شد که شرکت موجودی زیادی نگهداری نمی کند چون کاهش فروش در ماه فروردین نیز مشهود است. عمده محصول به فروش رفته شرکت تایر های رادیال و بایاس می باشد.

نرخ فروش تایر

مبلغ فروش شرکت با توجه به ثابت بودن تقریبی نرخ فروش، رشد زیادی نداشته و تغییرات آن عمدتا ناشی از مقدار فروش بوده است.

در شکل بالا قیمت گذاری دستوری این شرکت کاملا مشهود است. در اواسط سال قبل با توجه به افزایش حدود 30 درصدی که در محصول تایر صورت گرفت شاهد کمی رشد در نرخ می باشیم و با توجه کمبود تقاضا، تایر سازان مجبور به فروش با نرخ های پایینتر شدند که این عامل در روند نرخ نشان داده شده است.

مقاله پیشنهادی: فروش عالی فسپا در اسفندماه

refresh icon

اشتراک با دوستان