همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

عملکرد خوب سیمرغ در سال جاری

تاریخ انتشار : 1401/2/11 10:30:44 تعداد بازدید : 109 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : محمد صالحی

معرفی

شرکت سیمرغ به عنوان بزرگترین تولید کننده تخم مرغ کشور شناخته می شود. شرکت در سال ۱۳۵۳ در اصفهان تاسیس و فعالیت آن در سال ۱۳۵۴ با اولین واحد تخمگذار در آغاز شد و به تدریج با احداث واحدهای یزد، کرمان، اصفهان  و خراسان تعداد واحدهای خود را به ۵ واحد رساند.

شرکت سیمرغ سالانه توانایی تولید بیش از چهل و پنج هزار تن تخم مرغ خوراکی ، 23 میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی و 4 میلیون قطعه جوجه یکروزه تخمگذار و پرورش 1640000 قطعه پولت تخمگذار را داراست.

 

فرایند تولید

 فرایند تولید سیمرغ

بررسی روند فروش

با توجه به راه اندازی طرح های جدید روند تولید و فروش شرکت طی ماه های اخیر با افزایش همراه بوده. از لحاظ حجمی بیشترین فروش شرکت از محل کو مرغی می باشد که در صنایع کشاورزی جایگزین کودهای صنعتی می شود ولی باتوجه به اینکه نرخ فروش این محصول پایین می باشد در مقایسه با مبلغ فروش تخم مرغ بسیار ناچیز است.

 تولید و فروش سیمرغ

متوسط نرخ تخم مرغ در سال 99 حدود 13 هزارتومان به ازای هر کیلوگرم بوده که این نرخ در سال 1400 به محدوده 20 هزارتومان رسیده است.  این افزایش نرخ باعث رشد بالای مبلغ فروش شرکت در سال 1400 شده و همانطور که در شکل نمایش داده شده این تغییرات بعد از فروردین 1400 کاملا مشهود است.

 نرخ فروش سیمرغ

با بررسی حاشیه سود های این شرکت متوجه می شویم که بهای تمام شده نیز به تناسب رشد نرخ فروش ، افزایشی بوده است و باعث ثابت ماندن حاشیه سود شرکت شده است، البته این موضوع برای شرکت مطلوب است و نشان می دهد دربرابر افزایش نرخ مواد اولیه توانسته خود را محفوظ کند و با فروش بالای خود، رشد بیشتری در سود هر سهم به دست اورده که برای سهامدارن شرکت جذاب است.

سود و زیان سیمرغ

 

 

refresh icon

اشتراک با دوستان