همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

عملکرد خوب داسوه در سال 1400

تاریخ انتشار : 1401/2/19 12:58:11 تعداد بازدید : 108 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : محمد صالحی

معرفی شرکت:

فعالیت شرکت داسوه مربوط به تولید مواد دارویی و مکمل می باشد که شامل مکمل‌های‌رژیمی‌و‌ غذایی، ‌آمپول ‌و‌فرآورده‌های ‌استریل، ‌سرنگ‌های ‌از‌پیش ‌پر‌شده،‌ داروهای ‌ضد‌ سرطان، ‌داروهای ‌تالاسمی ‌و‌ قلبی و عروقی می باشد.

شرکت داروسازی اسوه دارای شش خط تولید قرص‌های ساده و روکش دار، قرص‌های جوشان، آمپول، قطره و ساشه (پودر و گرانول) و همچنین سرنگ‌های از پیش پر شده می‌‌باشد. این شرکت با قابلیت تولید انواع قرص‌های ساده و روکش دار و به طور خاص، تولید انواع قرص‌های جوشان، هم اکنون کامل ترین خط تولید مکمل‌های رژیمی غذایی را به صورت قرص روکشدار، قرص جوشان و پودر در اختیار دارد.

به طور کلی انواع شرکت های دارویی شامل سه مولفه اصلی زیر هستند:

 تولید دارو: برای ساخت دارو، چند مرحله وجود دارد که از تحقیق و توسعه اولیه تا کسب مجوز از مقام ناظر برای فروش دارو در بازار و فاز نهایی تجاریسازی را شامل میشود

توزیع دارو به نقطه عرضه: این مرحله شامل حمل و نقل و مدیریت دارو از دست تولید کننده به مصرف کننده نهایی است که میتواند عرضه کننده خرد(داروخانه)، بیمارستان یا پزشک باشد. پیچیدگی این مسیر برحسب موقعیت تولیدکننده، نیاز به واردات دارو، نیازمندی های خاص و موقعیت مکانی مصرف کننده نهایی بین مراکز شهرهای بزرگ و روستاهای دور افتاده متفاوت است.

عرضه به مصرف کننده نهایی: فراهم کردن فرم و اندازه مناسب دارو برای بیمار متناسب با یک زمانبندی دقیق، گام نهایی در زنجیره ارزش است.

 

اطلاعات سهامداران

عمده سهام شرکت متعلق به شرکت شفا دارومی باشد که سهامدار عمده شرکت تلقی گردیده وآن شرکت بواسطه میزان سهامی که دارد کنترل کننده عمده در ساختار مالکیت شرکت محسوب می گردد.

 سهامدران داسوه

وضعیت تولید و فروش

کل فروش شرکت در بازار داخل انجام می شود و خریدارعمده آهن، شرکت پخش رازی می‌باشد که در حدود ۷۰  درصد کل فروش شرکت را شامل می‌شود.

عمده درآمد شرکت از محل فروش قرص ها و درآژه ها به دست می آید که حدود 70 درصد از فروش شرکت را شامل می شود.

با برسی نمودار های فروش شرکت شاهد رشد این رقم در سال 1400 هستیم که عمدتا از محل افزایش نرخ شامل شده بخاطر اهمیت نرخ محصول قرص، روند قیمتی آن در شکل زیر نشان داده شده است.

 

محصولات داسوهنرخ فروش قرص

روند سودآوری شرکت

بهترین روش برای نشان دادن عملکرد خوب یا بد شرکت در یک دوره مالی بررسی روند حاشیه سود آن شرکت می باشد. در صورتی که فروش شرکت ثابت باشد و حاشیه سود های آن تغییری نکرده باشد نشان از وضعیت مناسب آن شرکت می باشد.

همانطور که در نمودار زیر شاهدیم، شرکت داسوه با رشد 70 درصد که در فروش سال 1400 نسبت به سال قبل داشته با این حال حاشیه هایش نیز افزایشی بوده که وضعیت خیلی خوب شرکت را نشان می دهد.

حاشیه سود داسوه

refresh icon

اشتراک با دوستان