زمان مطالعه 6دقیقه

آخرین مهلت ثبت نام سجام

نویسنده: کاریزما
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

سجام چیست؟

سجام یک سامانه زیر ساختی در بازار سرمایه است نه یک سامانه تجاری، زیرا هدف آن کسب درآمد نیست بلکه ایجاد یک سامانه مادر برای جمع آوری اطلاعات مشتریان است. این سامانه به صورت فراگیر برای ثبت نام اولیه تمامی سرمایه گذاران حقیقی، حقوقی، ایرانی و خارجی در بازار سرمایه استفاده می شود. بنابراین می توان آن را یک سامانه ملی نیز نام گذاری کرد. ثبت نام در سامانه سجام برای هرگونه فعالیت در زمینه بورس الزامی است و در حقیقت بستری برای بازار سرمایه شناخته می شود که اطلاعات همه سرمایه گذاران بورسی، اعم از ایرانی، خارجی، حقیقی و حقوقی را در بر می گیرد.

این مقاله را حتما بخوانید: سامانه سجام چیست؟

در پی حضور گسترده مردم در بازار سرمایه و لزوم واریز سود سهام پراکنده سهامداران از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان سجام، هیات مدیره بورس تصویب کرده است تا از این پس ارائه خدمات کارگزاری‌ها به سهامداران به شرط ثبت نام در سامانه سجام باشد.

در این زمینه مریم شاه‌حسینی مدیر امور ناشران شرکت سپرده‌گذاری اوراق بهادار و تسویه وجوه در نامه‌ای به مدیران عامل کارگزاری‌ها نوشته است با توجه به مصوبه ششصد و هشتاد و چهارمین صورتجلسه هیات مدیره سازمان بورس اوراق بهادار و نامه به تاریخ 27 آبان 99 به اطلاع می‌رساند تمامی کارگزاری‌های ناظر موظف‌اند به آن دسته از فعالان بازار سرمایه حقیقی و حقوقی که هنوز موفق به ثبت نام در سامانه سجام نشده‌اند، اطلاع رسانی نمایید که طی مهلت 10 روزه در هر گروه نسبت به ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام اقدام نمایند. بدیهی است در صورت عدم سجامی شدن تا تاریخ ابلاغ شده محدودیت در ارائه خدمات به ایشان صورت خواهد گرفت و کدهای معاملاتی مذکور تا زمان مشخص شدن وضعیت سجامی آنها مسدود می‌شود.

بر اساس این نامه اولویت اول گروه سنی از 18 تا 65 سال طی 10 روز کاری تا 20 شهریور 1400، اولویت دوم تا 65 سال به بالا طی 10 روز کاری تا 30 شهریور و اولویت سوم کمتر از 18 سال طی 10 روز کاری تا 10 مهرماه 1400 مهلت خواهد داشت.

سجام

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

سرمایه گذاری کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین