اطلاعات اولیه پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری کهربا

نویسنده: کاریزما
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

گروه خدمات مالی کاریزما در راستا ارائه خدمات به مشتریان خود درصدد رونمایی از محصولی جدید به نام صندوق سرمایه گذاری کهربا میباشد.  صندوق سرمایه گذاری کهربا از جمله صندوق های مبتنی بر کالا می باشد به این معنی که دارایی این صندوق در یک دارایی کالایی سرمایه گذاری می شود و ارزش واحد های صندوق متناسب با تغییرات قیمت آن کالا تغییر می کند. در ایران رایج ترین صندوق کالایی، صندوق های مبتنی بر اوراق گواهی سپرده سکه طلا هستند.

در صندوق کهربا، مدیر صندوق ملزم است حداقل 70 درصد از دارایی های صندوق را در گواهی سکه طلا سرمایه کند و حداکثر تا 20 درصد از دارایی صندوق را نیز می تواند در ابزار های مشتقه مرتبط با سکه از جمله قرارداد آتی سکه یا قرارداد اختیار معامله سکه سرمایه گذاری کند.

سرمایه گذاری در صندوق کهربا مزایای قابل توجهی نسبت به خرید سکه طلا یا طلای آب شده و جواهر آلات به صورت فیزیکی دارد که از جمله آن ها می توان به سهولت خرید و فروش واحد های سرمایه گذاری در بورس، امنیت بالا و عدم ریسک سرقت و شفافیت اطلاعات اشاره کرد. همچنین به دلیل خرد بودن واحدهای صندوق، این امکان به سرمایه گذار داده می شود که با کمترین مبالغ هم بتواند در طلا سرمایه گذاری کند.

اطلاعات پذیره نویسی 

زمان: 19 تا 23 تیرماه 

تعداد واحد های عرضه : 99.000.000

ارزش اسمی هر واحد: 10.000 ریال

ارکان صندوق: 

مدیر صندوق: سبدگردان کاریزما

بازارگردان: صندوق بازارگردانی اکسیر سودا

حسابرس: موسسه رازدار

متولی: حسابرسی و خدمات مدیریت سامان پندار

نحوه خرید واحد ها در روزهای پذیره نویسی

افراد علاقه مند میتوانند این صندوق را از روز شنبه 19 تیرماه تا روز چهارشنبه 23 تیرماه به هر تعداد واحدی که میخواهند از طریق کلیه کارگزاری ها و سیستم های معاملاتی آنلاین  خریداری کنند.

برای اطلاعات بیشتر از صندوق سرمایه گذاری کهربا اینجا کلیک کنید. 

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

سرمایه گذاری کارگزاری کالا

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین