اطلاعات پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری خصوصی کمان

نویسنده: کاریزما
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

صندوق سرمایه گذاری خصوصی کمان جهت سرمایه گذاری در شرکت های خارج بورسی توسط گروه مالی کاریزما تاسیس شده است. این فرصت سرمایه گذاری محدود به دعوت از سوری شرکت مشاوره سرمایه گذاری کاریزما است. صندوق سرمایه گذاری خصوصی کمان کاریزما سرمایه گردآوری شده را در شرکت های خصوصی با اندازه کوچک و متوسط و با مشکلات ساختاری و مالی سرمایه گذاری میکند. این صندوق سهم خود در شرکت های سرمایه پذیررا، پس از رشد مناسب آن شرکت، در بورس پذیرش و عرضه میکند یا به شرکت های بزرگتر همان صنعت می فروشد و سود حاصل نصیب دارندگان واحدها میشود. پیش بینی میشود سودآوری این صندوق از بازار بورس و سایر بازارهای موازی بیشتر باشد و دوره سرمایه گذاری هفت سال است.

نقش صندوق خصوصی در سبد سرمایه گذاری:

افزایش بازدهی

بازده سرمایه گذاری در شرکت های سهامی خاص بالاتر از سرمایه گذاری در دارایی های دیگر است. اگرچه با نوسان بالاتر. شرکت های سهامی خاص پتانسیل رشد بالاتری دارند. صندوق های خصوصی با بهبود حاکمیت شرکتی، بازاریابی و تزریق سرمایه این پتانسیل را بالفعل میکنند. 

صندوق های خصوصی اهرم مالی در سطح شرکت های سرمایه پذیر سازماندهی میکنند و نه در سطح صندوق. در صورت ورشکستگی شرکت سرمایه پذیر، صندوق و منابع آن تا حد زیادی محافظت میشوند. بنابراین سرمایه گذار از یک سبد اهرم شده با ریسک کمتر بهره میبرد. 

مدیریت ریسک

افزودن صندوق خصوصی به سبد سرمایه گذاری با متنوع سازی آن، به مدیریت ریسک سبد کمک میکند. دلیل اول تفاوت ماهیت صندوق خصوصی به عنوان طبقه دارایی مجزا، با ویژگی ریسک و نوسان متفاوت نسبت به دیگر دارایی ها است. دلیل دوم سرمایه گذاری صندوق در صنایع متنوع و در نتیجه کاهش ریسک خود صندوق است. در نتیجه با سرمایه گذاری بخشی از دارایی در صندوق خصوصی، سبد سرمایه گذاری در دو سطح متنوع میشود. 

اطلاعات پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری خصوصی کمان

زمان پذیره نویسی: 19 تیرماه تا 19 مرداد ماه ( 23 روز کاری)

نام صندوق: خصوصی کمان کاریزما

نماد معاملاتی: کمان

حوزه فعالیت: صنایع کشاورزی، تبدیلی و غذایی، تجهیزات و ساخت قطعات الکترونیکی، برق و انرژی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، دارویی و سلامت، شیمیایی و پتروشیمی، کانی های فلزی و غیرفلزی

تعداد کل واحدهای سرمایه گذاری: 10.000.000

ارزش مبنای هر واحد: 1.000.000

نحوه و مشخصات پذیره نویسی:

کارگزار پذیره نویسی: کارگزاری بانک پاسارگاد

شبکه پذیره نویسی: شبکه کارگزاری های عضو فرابورس

نحوه پذیره نویسی: به قیمت ثابت ( معادل مبلغ پرداخت شده از ارزش مبنای هر واحد سرمایه گذاری)

حداقل تعداد واحد قابل خرید توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حقوقی: 1.000 واحد سرمایه گذاری
نحوه تسویه و پایاپای: t+2

تذکر: از مجموع سرمایه صندوق، 35 %درصد آن در زمان تاسیس تأدیه شده و 65 %درصد در تعهد سرمایه گذاران می باشد که در طول دوره سرمایه گذاری و پیرو فراخوان های مدیر صندوق باید ظرف مهلت تعیین شده بر اساس امیدنامه پرداخت شود. در صورتی که هر یک از سرمایه گذاران در زمان مقرر مبلغ فراخوان شده را تأدیه ننماید و یا به هر دلیل تأدیه مبلغ مذکور برای ایشان امکان پذیر نباشد، مدیر صندوق بر اساس رویه ای که در امیدنامه مشخص شده است، اقدام مینماید.

ارکان صندوق: 

مدیر صندوق: شرکت مشاوره سرمایه گذاری کاریزما

متولی: موسسه حسابرسی و خدمات مالی و مدیریت ایران مشهود

حسابرس: موسسه حسابرسی رازدار

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

سرمایه گذاری عمومی

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین