زمان مطالعه 4دقیقه

اعطای سهام جایزه به دارندگان کاریس

نویسنده: کاریزما
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

به اطلاع مي‌رساند، نماد معاملاتي صندوق سرمايه‌گذاري سپهر کاريزما (کاريس) به منظور صدور واحدهاي سرمايه‌گذاري جايزه به صورت تخصيص 15 واحد سرمايه‌گذاري به ازاي هر واحد سرمايه‌گذاري عادي و ممتاز، در پايان معاملات روز چهار‌شنبه مورخ 1399/10/03 متوقف خواهد شد.


رشد ارزش واحدهای صندوق سرمایه گذاری قابل معامله سپهر کاریزما با نماد کاریس، به بیش از 200 هزار ریال سبب شد تا با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، در ازای افزایش تعداد واحدهای این صندوق در قالب " سهام جایزه" ارزش واحدهای آن به همان نسبت کاهش یابد. بر این اساس امکان خرید واحدهای جدید با قیمت کمتر برای سرمایه گذاران ممکن خواهد شد.

لازم به ذکر است با افزایش تعداد واحدها و به تبع آن تغییرات قیمت هر واحد، در مجموع این تغییرات تاثیری در کل خالص ارزش دارایی های صندوق و ارزش دارایی فعلی هر سرمایه گذار نخواهد داشت.

مزایای سهام جایزه


اعطای سهام جایزه معمولا با هدف خرد شدن قیمت سهام صورت می گیرد. این اتفاق منافعی برای سرمایه گذاران این صندوق به وجود می آورد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- نقد شوندگی بالاتر: با افزایش تعداد سهام هر شخص و خرد شدن قیمت آن، داد و ستد سهام راحت تر صورت می گیرد و افزایش حجم معاملات را در پی خواهد داشت.
2- امکان خرید با مبالغ کم: در پی خرد شدن سهام، این امکان فراهم می شود که حتی با مبالغ کوچک هم امکان سرمایه گذاری فراهم شود.
3- افزایش تعداد سهامداران: مسلما با خرد شدن قیمت سهام و تجزیه واحد ها، تعداد سهامداران صندوق افزایش می یابد و این موضوع می تواند منافعی برای صندوق و سهامداران آن در پی داشته باشد از جمله سهمیه خرید عرضه های اولیه که ارتباط مستقیم با تعداد سهامداران دارد.

دریافت سهام جایزه


سهامداران کاریس برای دریافت سهام جایزه نیازی نیست اقدامی انجام دهند. کلیه سهام داران این صندوق در زمان توقف نماد، مشمول دریافت سهام جایزه خواهند شد و برای دریافت این سهام جایزه نیازی به اقدامی از سوی کارگزار نمی باشد.

 

 

 

 

 

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

سرمایه گذاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین