زمان مطالعه 5دقیقه

افتتاح اولین شعبه گروه مالی کاریزما

نویسنده: گلشن بابادی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

اولین شعبه گروه مالی کاریزما به تازگی در شهر شیراز افتتاح شد. این شعبه پس از سال‌ها خدمات‌رسانی توسط گروه مالی کاریزما در تهران، با هدف ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی و ارائه خدمات جامع و یکپارچه به مشتریان افتتاح شده است. گروه مالی کاریزما دارای زنجیره کامل خدمات مالی و متنوع‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. این مجموعه خدمات خود را در راستای مشاور سرمایه‌گذاری، عرضه و پذیرش شرکت‌ها و تامین مالی ارائه می‌دهد. در حال حاضر سبدگردان کاریزما بیش از 15 صندوق سرمایه‌گذاری از انواع درآمد ثابت، سهام، بازارگردانی، خصوصی و غیره را با  مقیاسی بزرگ در اختیار دارد.

 گروه مالی کاریزما در نظر دارد با حضور در شیراز به عنوان اولین شعبه خارج از تهران، با توجه به پتانسیل‌های بالای این استان نقش مهمی را در پیشبرد و  توسعه فعالیت‌های اقتصادی در این استان ایفا کند علاوه بر خدمات‌رسانی به فعالان اقتصادی و کسب‌وکارهای مختلف در استان فارس، گروه مالی کاریزما خدمات قابل توجهی را نیز برای ارائه به عموم مردم در این استان در نظر گرفته است. مراسم افتتاحیه شعبه شیراز در روز پنجشنبه مورخ 27 مرداد ماه برگزار شد. در این مراسم علی تیموری مدیرعامل گروه مالی کاریزما به همراه جمعی از مدیران ارشد مجموعه و به علاوه جمعی از مدیران استانی از جمله جعفر قادری، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، حمیدرضا ایزدی رئیس سازمان صنعت و معدن تجارت استان فارس، محمد کیامهر رئیس دفتر منطقه‌ای بورس و تعدادی از معاونان شهرداری شیراز، استانداری و فرمانداری حضور داشتند همچنین صنعتگران، نمایندگان اصناف مختلف و نمایندگانی از اتاق بازرگانی فارس نیز در مراسم افتتاحیه اولین شعبه خارج از تهران گروه مالی کاریزما حضور به هم رساندند.


افتتاح شعبه کاریزما، گام ارزشمندی جهت رفع خلاهای تامین مالی استان


جعفر قادری، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون جهش تولید و نظارت بر سیاست‌های اصل 44 در این مراسم با اشاره به این موضوع که تسهیل فضای کسب و کارها نیز امروزه فضای تولید کشور است توضیح داد:«معضل جدی کشور تامین مالی پروژه‌ها و واحدهای تولید است. باید در نظر داشت که این معضل هیچ راهی جز تقویت بازار سرمایه و نهادهای مرتبط با تامین مالی در بخش‌های دولتی و غیردولتی ندارد.»


قادری حضور گروه مالی کاریزما را در استان فارس اقدامی ارزشمند در راستای رفع خلاهای تامین مالی قلمداد کرد و گفت:«افتتاح شعبه نهاد مالی کاریزما در استان فارس یکی از این اقدامات موثر و ارزشمند در راستای رفع خلاهای موجود در سیستم تامین مالی کشور محسوب می‌شود. استفاده از ظرفیت ایجاد شده توسط گروه مالی کاریزما در استان فارس به میزان قابل توجهی مشکلات تامین مالی را در این استان حل خواهد کرد و با استفاده از این فرصت بسیاری از طرح‌‌ها و پروژه‌های نیمه‎تمام در استان می‌تواند به واسطه حضور گروه مالی کاریزما در استان تا حد بسیاری رفع شود.»


نیاز مبرم حوزه صنعت به تامین مالی از طریق بازار سرمایه


علی تیموری، مدیرعامل گروه مالی کاریزما در این مراسم با اشاره به رشد قابل توجه این مجموعه در سال‌های اخیر توضیح داد:«در حال حاضر دارایی تحت مدیریت کاریزما بیش از 36 هزار میلیارد تومان است. پرسنل کاریزما به بالای 550 نفر رسیده و همچنین تعداد شرکت‌های زیرمجموعه نیز به بیش از 11 شرکت ارتقا پیدا کرده است. مساله قابل ملاحضه این که تعداد ابزارهای تحت مدیریتی که مجموعه کاریزما در اختیار دارد روز به روز بیشتر می‌شود. گروه مالی کاریزما با درکی که از روندهای کلیت اقتصاد دارد، سعی داشته است که یک زنجیره ارزش کامل از کلیه خدمات و سرویس‌ها را زیر چتر یک هلدینگ مالی قرار دهد تا بتواند بر اساس پیچیدگی‌های موجود در فضای اقتصادی و نیازهایی جدیدی که فعالان اقتصادی حس می‌کنند این سرویس‌های جدید را به افراد و کسب‌وکارهای مختلف ارائه دهد.»


مدیرعامل گروه مالی کاریزما اضافه کرد:«گروه مالی کاریزما در ارائه و معرفی صندوق‌های جدید به بازار سرمایه ایران پیشرو است. کاریزما در حوزه تامین مالی نیز خدمات و سرویس‌های قابل توجهی را ارائه می‌دهد. در سال 1400 بیش از 11 هزار میلیارد تومان تامین مالی در بخش‌های مختلف انجام دادیم.»


تیموری با تاکید بر این مساله که فعالان اقتصادی گریزی جز اینکه بخشی از خدمات و سرویس‌های خود را از این بازار دریافت کنند ندارند، توضیح داد:« بسیار واضح است که بازار سرمایه در سال‌های آتی خود را به اقتصاد تحمیل خواهد کرد و فعالان اقتصادی گریزی ندارند جز اینکه بخشی از خدمات و سرویس‌های خود را از این بازار دریافت کنند علاوه بر این روندهایی که در اقتصاد ما شروع شده این سرعت را افزایش می‌دهد.»


مدیرعامل گروه مالی کاریزما در پایان با اشاره به هدف از حضور کاریزما در شیراز اعلام کرد:«در نظر داریم  در کنار سرویس‌هایی که برای کسب و کارها در این استان  ارائه می‌شود؛ خدمات قابل توجهی نیز به عموم مردم قابل ارائه است.»

افزایش قابل توجه ظرفیت بازار سرمایه در اقتصاد


محمد مهدی ناسوتی‌فرد، رئیس هیات مدیره گروه مالی کاریزما با اشاره به نقش کاریزما در تامین مالی بنگاه‌ها اعلام کرد:«کاریزما به تازگی 2000 میلیارد تومان برای گروه کرمان خودرو انتشار اوراق را انجام داده است که یک اتفاق بزرگ منابع را به سمت تولید هدایت می‌کند.تامین مالی در شرایط اقتصادی فعلی کار راحتی نیست در حالی که در تمامی سطوح، اقتصاد با تورم دست و پنجه نرم می‌کند افزایش سرمایه در گردش به عینه لمس می‌شود ولی از طرفی بانک‌ها با مشکلاتی روبه رو هستند و نمی‌توانند پا به پای سرمایه در گردش کشور حرکت کنند که با این حساب تولید در کشور ما روز به روز منقبض‌تر می‌شود و شرایط تولید سخت‌تر می‌شود امیدواریم با چنین اتفاقاتی و فعالیت‌هایی که در راستای تامین مالی بنگاه‌ها انجام می‌دهیم نقش کوچکی در رشد اقتصاد و آبادانی کشور ایفا کنیم.»


آدرس شعبه کاریزما در استان فارس: شیراز، فرهنگ شهر، بین کوچه 42 و 44

تلفن:             
 36328008 ( 071)
36328024 ( 071) 
36328018 ( 071)

 

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

اوراق بدهی سرمایه گذاری عمومی کارگزاری بیمه سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;