افزایش سود موثر سالیانه کمند و صندوق درآمد ثابت کاریزما به 25.6%

نویسنده: حمیدرضا گروسی ها
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

با تعهد بازارگردان صندوق کمند و درآمد ثابت کاریزما، سود موثر سالیانه این صندوق ها تا پایان سال 1401 به 25.6% افزایش یافت. به این مفهوم که در پایان هرماه تا آخر سال، سود ماهانه صندوق حداقل 1.92% (موثر سالانه 25.6%) باشد. منظور از سود موثر سالانه 25.6%، یعنی بازدهی ماهانه صندوق به گونه ای باشد که (1.92%) اگر تمام 12 ماه سال این بازدهی را محقق کند، بازدهی سال به عدد 25.6% برسد. در واقع بازدهی ماهانه کمند و درآمد ثابت کاریزمادر ماه های دی، بهمن و اسفند حداقل 1.92% تضمین شده خواهد بود. 

سرمایه گذاری در صندوق کمند

سود موثر چیست؟

از نرخ بهره Interest Rate جهت محاسبه سود سپرده و یا بهره وام Loan دریافتی از سیستم بانکی و یا هر منبع مالی تأمین کننده دیگر استفاده می شود. زمانی که شما سپرده گذار باشید این نرخ تحت عنوان نرخ سود سپرده گذاری می باشد و زمانی که شما وام گیرنده باشید تحت عنوان نرخ بهره وام خوانده می شود. صرفنظر از اینکه شما سپرده گذار و یا وام گیرنده باشید، معمولا هر دوی این نرخ ها را تحت عنوان نرخ بهره موثر می خوانیم.

نرخ بهره مؤثر مثل سالیانه به شکل زیر محاسبه می‌شود که در آن r نرخ مؤثر سالانه، با نرخ بهره، و n تعداد دوره ترکیب در هر سال (به عنوان مثال، ۱۲ برای ترکیب ماهانه) است محاسبه می‌شود.

ویژگی های صندوق سرمایه گذاری کمند و درآمدثابت کاریزما

صندوق سرمایه گذاری کمند و درآمد ثابت کاریزما، از جنس صندوق های درآمد ثابت هستند. اما تفاوت های مهمی دارند:

1) قابل معامله بودن

صندوق سرمایه گذاری کمند از نوع قابل معامله در بورس بوده و از شنبه تا چهارشنبه در بین ساعات 9 صبح تا 15 بعد از ظهر با سرچ نام کمند در پنل کارگزاری خود می توانید اقدام به خرید این صندوق کنید.اما صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت کاریزما از نوع صدور و ابطالی بوده و برای خرید آن باید از پنل کاربری کاریزما خود اقدام کنید.

2) تقسیم سود ماهانه :

صندوق درآمد ثابت کاریزما و کمند هر دو تقسیم سود ماهانه دارند. به این معنی که سود تحقق یافته در ماه (1.92% تا آخر سال) بین دارندگان تقسیم خواهد شد.

 

سرمایه گذاری در صندوق درآمد ثابت کاریزما

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

سرمایه گذاری

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
بازگشت به وبسایت