زمان مطالعه 3دقیقه

طرح پشتیبان کارگزای کاریزما چیست؟

نویسنده: سیده مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

مواقعی که بازار سرمایه و یا هر بازار مالی دیگری به سمت ریزشی شدن می‌رود یا هنگامی که سرمایه‌گذار به واسطه شرایط خاصی که ممکن است در بازار ایجاد شود قصد دارد سرمایه‌اش را از آن بازار خارج کرده و یا به نوعی مسکوت بگذارد یکی از اتفاقاتی که همواره سرمایه این اشخاص را به ویژه در شرایط تورمی تهدید می‌کند؛ خواب سرمایه است. کارگزاری کاریزما برای مشتریان خود، این دغدغه بسیار مهم را با طرحی به نام "طرح پشتیبان کاریزما " رفع کرده است. 

طرح پشتیبان کاریزما

یکی از راهکارهایی که می‌تواند به سهامدار در مواقعی که پولش را در حساب کارگزاری خود پارک کرده و به نوعی سرمایه‌اش دچار خواب شده است، کمک کند تا با پشتبانی از این مبالغ اجازه ندهد سرمایه افراد به خواب برود، طرح‌هایی است که می‌تواند خواب را از چشم پول‌های پارک شده برباید!

طرح پشتیان کاریزما یکی از معدود طرح‌هایی است که از سرمایه‌های پارک شده سهامداران در حساب کارگزاری سود می‌گیرد در واقع با عضویت در طرح پشتیبان کاریزما سرمایه‌گذار می‌تواند از محل مبالغ مانده در حساب کارگزاری خود به صورت روزشمار سود دریافت کند. با تخصیص سود روز شمار به مانده حساب در کارگزاری کاریزما، سهامدار می‌تواند در پایان هر ماه سود مورد نظر خود را دریافت کند.

سود گرفتن از مانده وجوه در حساب کارگزاری

سوال اصلی این است که طرح پشتیبان کارگزاری کاریزما چگونه کار میکند؟! با توجه به اینکه کارگزاری می‌تواند مانده وجوه افراد را در صندوق‌های با درآمد ثابتی که که در اوراق بسیار کم‌ریسک سرمایه‌گذاری می‌کند وارد کرده و سود حاصل از آن را به حساب مشتریان واریز کند، این مانده وجوه می‌تواند برای افراد سودآوری داشته باشد. یکی از ویژگی‌های مهم طرح پشتیبان کاریزما اطمینان از دریافت سود و ضمانت نقدشوندگی سرمایه افراد است. در واقع هر زمان افراد تصمیم بگیرند با پول‌های پارک شده در حساب کارگزاری خود اقدام به خرید سهم یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری کنند، به راحتی می‌توانند مبالغ مدنظر خود را به خرید سهم و یا واحدهای سرمایه‌گذاری اختصاص داده و یا از حساب کارگزاری خارج کنند.

سرمایه‌گذاری مانده وجوه کارگزاری‌ در اوراق دولتی

با عضویت در طرح پشتیبان کاریزما هیچ اختلالی در فرآیند خرید و فروش و یا برداشت از حساب سهامدار ایجاد نخواهد شد. در حقیقت سرمایه‌گذار می‌تواند در هر لحظه از محل سرمایه‌گذاری در این طرح، برای ارسال سفارش خود برای انجام معاملاتش اقدام کند. نرخ سود دریافتی از پول مانده در حساب کارگزاری کاریزما‌  وابسته به عملکرد صندوق اوراق دولتی کاریزما در ماه مزبور است.

صندوق سرمایه گذاری مختص اوراق دولتی کاریزما نوعی صندوق بادرآمد ثابت محسوب می‌شود که با توجه به سرمایه‌گذاری در اوراق دولتی می‌توان آن را کم‌ریسک‌ترین نوع صندوق حتی در میان صندوق‌های بادرآمد ثابت دانست چرا که حداقل 95 درصد از کل دارایی‌های صندوق مختص اوراق دولتی در اوراق بهادار بادرآمد ثابت، اسناد خزانه اسلامی، گواهی سپرده بانکی و سپرده بانکی است که باعث می‌شود سرمایه‌گذاری مانده وجوه افراد در چنین صندوقی سودآوری مطلوبی را از طریق سرمایه‌های به خواب رفته برای سرمایه‌گذار به ارمغان بیاورد.  

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

سرمایه گذاری کارگزاری

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
بازگشت به وبسایت