زمان مطالعه 2دقیقه

پذیره نویسی صندوق تضمین اصل سرمایه کاریزما

نویسنده: حمیدرضا گروسی ها
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

با صدور مجوز فعالیت صندوق تضمین اصل سرمایه کاریزما، سرانجام برای اولین بار اصل سرمایه در بورس تهران تضمین می شود.

پس از پذیره نویسی موفق واحد های ممتاز صندوق تضمین اصل سرمایه کاریزما با نماد ضمان در تاریخ 20 شهریور 1401 این صندوق مجوز فعالیت خود را از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کرد تا واحد های عادی صندوق که دارای تضمین اصل سرمایه هستند قابل خرید شوند. 

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در صندوق تضمین چقدر است؟

حداقل مبلغ سرمایه گذاری به ارزش یک واحد یعنی 1000 تومان خواهد بود و سرمایه گذاران  برای بهره مندی از امتیاز تضمین اصل سرمایه می بایست دوره 90 روزه از شروع سرمایه گذاری خود را سپری کنند.

این روزها بسیاری از فعالان و علاقه مندان به بورس بر این باورند که قیمت سهام شرکت ها به قیمت های مطلوبی رسیده و می تواند نقطه ورود مناسبی باشد اما ترس از افت بیشتر قیمت ها و یا انگیزه خرید با قیمت پایین تر مانع از ورود سرمایه گذاران به بورس شده است. صندوق تضمین اصل سرمایه کاریزما یک راهکار ایده آل برای ورود به بورس با قیمت های مناسب و در عین حال اطمینان از عدم تحقق زیان می باشد چراکه این صندوق اصل سرمایه آورده افراد را تضمین می کند.

تفاوت صندوق تضمین اصل سرمایه با صندوق درآمد ثابت

صندوق تضمین اصل سرمایه کاریزما یک صندوق از نوع مختلط بوده و سقفی برای کسب سود از این صندوق وجود ندارد. تفاوت اصلی این صندوق با صندوق های درآمد ثابت در همین موضوع است که چنانچه شاخص کل بورس و به طور کلی سطح عمومی قیمت ها رشد کند، واحدهای این صندوق به صورت نامحدود می تواند رشد کند در حالی که در صندوق های بادرآمد ثابت سقف سود به نوعی محدود شده است.

تضمین اصل سرمایه دارندگان واحدهای عادی بر عهده سرمایه گذاران واحد های ممتاز بوده که چندی پیش با نماد ضمان پذیره نویسی شد. دارندگان واحدهای عادی در ازای تضمینی که از واحد های ممتاز دریافت می کنند، به صورت پلکانی در صورت تحقق سود بیش از 20 درصد در سال، به دارندگان واحدهای ممتاز کارمزد پرداخت خواهند کرد که این فرایند به صورت خودکار در خالص ارزش دارایی واحدهای عادی و ممتاز لحاظ خواهد شد.

خرید واحد های صندوق تضمین اصل سرمایه کاریزما

صندوق تضمین اصل سرمایه کاریزما از طریق پورتال رسمی گروه مالی کاریزما قابل خرید می باشد و سرمایه گذاران با مراجعه به این پورتال می توانند به راحتی در این صندوق سرمایه گذاری نمایند. همچنین چنانچه در خصوص نحوه سرمایه گذاری در این صندوق سوالی دارند می توانند با پشتیبانی 24 ساعته کاریزما با شماره تماس 02141000 در تماس باشند.

 

برای سرمایه گذاری در صندوق تضمین اصل سرمایه کاریزما اینجا کلیک کنید. 

 

 

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

سرمایه گذاری

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;