همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

پذیره نویسی صندوق در صندوق صنم

تاریخ انتشار : 1400/11/2 16:58:46 تعداد بازدید : 8568 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : میثم رحمتی

پذیره نویسی صندوق در صندوق صنم

گروه خدمات مالی کاریزما در راستا گسترش خدمات به تمام سرمایه گذاران محترم درصدد پذیره نویسی صندوقی جدید به نام صندوق در صندوق صنم  میباشد. پذیره نویسی این صندوق با نماد "صنم" از روز دوشنبه 4 بهمن ماه لغایت یکشنبه 10 بهمن ماه سال 1400 به مدت 5 روز کاری توسط فرابورس ایران انجام خواهد گرفت. مبلغ قابل پرداخت به ازای هر سهم در این پذیره نویسی 10000 ریال میباشد. برای شرکت در این پذیره نویسی، سرمایه گذاران میتوانند از روز دوشنبه 4 بهمن ماه و بعد از پیام ناظر مبنی بر شروع پذیره نویسی صندوق در صندوق صنم، با جستجو نماد "صنم" در آنلاین تمام کارگزاری ها، میتوانند در این پذیره نویسی شرکت کنند. حداقل مبلغ شرکت در این پذیره نویسی 500 هزار تومان میباشد و محدودیتی از نظر حداکثر مبلغ وجود ندارد. 

جزئیات پذیره نویسی:

  • تاریخ پذیره نویسی: دوشنبه 4بهمن ماه لعایت 10 بهمن ماه 1400
  • میزان پذیره نویسی: 497.500.000 برگه سهم 
  • قیمت هر واحد: 10،000 ریال
  • سقف خرید هر کد: نا محدود
  • نوع واحد ها: عادی
  • نوع صندوق: صندوق در صندوق 
  • زمان تسویه بعد از ابطال: T+2

صندوق در صندوق صنم چیست؟

صندوق در صندوق  که در کتب مالی به آن Fund Of Funds ( FOF ) می گویند، یک صندوق سرمایه گذاری تلفیقی است که در انواع دیگر صندوق ها سرمایه گذاری می کند. به عبارت دیگر، پرتفوی آن شامل پرتفوی های مختلف سایر صندوق ها است. این صندوق ها جایگزین هر گونه سرمایه گذاری مستقیم در اوراق قرضه، سهام و سایر انواع اوراق بهادار می شوند. مدیریت این صندوق ها باید تلاش کند که بهترین صندوق های بازار را شناسایی کند و در آنها سرمایه گذاری کند . در بازار سرمایه ایران فقط دو تا از این نوع صندوق وجود دارد که یکی مجوز سرمایه گذاری در صندوق های خطر پذیر (VC) و دیگر از جنس سهامی میباشد.

اما نکته مهم در صنم، آزادی عمل مدیر صندوق برای انتخاب نوع صندوق برای سرمایه گذاری است. صندوق صنم طبق اساسنامه اجازه دارد در هر کدام از انواع صندوق های بازار سرمایه، سرمایه گذاری کند. همچنین صنم می تواند حداکثر تا 50 درصد از دارایی های صندوق را در صندوق های با درآمد ثابت و حداکثر تا 15 درصد از دارایی ها را به سپرده های بانکی اختصاص دهد. در نتیجه صندوق در صندوق صنم یکی از منعطف ترین صندوق های موجود در بازار سرمایه میباشد که با توجه به شرایط میتواند هم در صندوق های سهامی و هم در صندوق های  درآمد ثابت سرمایه گذاری کند. در جدول زیر میتوانید نحوه سرمایه گذاری صنم را در صندوق های دیگر مشاهده کنید. 

این مقاله را حتما مطالعه کنید: صفر تا صد " صندوق در صندوق " در بازار سرمایه

 

 

نحوه خرید صندوق در صندوق صنم:

پذیره نویسی واحد های عادی صندوق در صندوق صنم از روز دوشنبه 4 بهمن ماه 1400 آغاز خواهد شد. واحد های صندوق در صندوق صنم با نماد "صنم"  که از نوع قابل معامله یا ETF می باشند از طریق کلیه کارگزاری ها و سامانه های برخط معاملات قابل خرید بوده و پس از شروع فعالیت صندوق، در بورس تهران قابل داد و ستد خواهد بود. برای شرکت در این پذیره نویسی می بایست نقدینگی لازم را در حساب خود در کارگزاری ایجاد نموده و در روز دوشنبه 4 بهمن ماه با انتخاب نماد "صنم" هر واحد را به ارزش اسمی 10،000 ریال خریداری نمایید. لازم به ذکر است محدودیتی برای خرید کد های معاملاتی حقیقی و حقوقی وجود ندارد. تنها محدودیت موجود مربوط به کلیه نمادهای بازار سرمایه میباشد که باید حداقل مبلغ خریداری شده 500 هزار تومان باشد. 

سرمایه گذاران میتوانند از طریق کارگزاری کاریزما در این پذیره نویسی شرکت کنند و با جستجوی نماد صنم این صندوق جدید را خریداری کنند. سرمایه گذارانی که در کارگزاری کاریزما ثبت نام نکردند میتوانند از طریق این لینک در کارگزاری کاریزما به صورت غیرحضوری ثبت نام کنند. 

 

refresh icon

اشتراک با دوستان