همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

تاریخ انتشار : 1399/9/9 16:23:37 تعداد بازدید : 1984

افزایش سقف بزرگترین صندوق ETF درآمد ثابت بازار سرمایه

نویسنده : میثم رحمتی

یکی از گزینه های موجود برای سرمایه گذاری صندوق های درآمد ثابت می باشند که از نظر ریسک پذیر بودن مناسب ترین گزینه برای افرادی هستند که خواهان سرمایه گذاری کم ریسک اما بازدهی بیشتر نسبت به سود بانکی می باشند.

صندوق‌های سرمایه گذاری تحت نظارت سازمان بورس هستند. یعنی همان اندازه که خرید سهام یک شرکت از طریق بورس امنیت دارد، می‌توانید به صندوق‌ها هم اعتماد کنید. یکی از انواع صندوق‌ها، صندوق با درآمد ثابت یا Fixed Income Fund است.

همان طور که از اسم آن مشخص است این صندوق ها به منظور ایجاد درآمدی ثابت برای سرمایه گذاران این صندوق ها به وجود آمده است. با توجه به این که یک سری از سرمایه گذاری ها مانند اوراق دولتی و سپرده های بانکی کم ریسک می باشند, این صندوق ها عمده سرمایه گذاری خود را بر روی این بخش ها انجام می دهند.

از آنجایی که در ترکیب دارایی صندوق های با درآمد ثابت موارد کم ریسکی از جمله اوراق مشارکت، اوراق بدهی، گواهی های سپرده بانکی و سایر اوراق کم ریسک قابل معامله در بازار سرمایه می باشد، لذا در کل این صندوق ها را بدون ریسک تلقی می کنند.

هر سرمایه گذار با خرید واحدهای سرمایه گذاری، در سبد دارایی صندوق شریک شده و می تواند با ابطال واحدها، سرمایه خود را به وجه نقد تبدیل نماید. هنگامی که سرمایه‌گذار واحد خود را ابطال می‌کند، پولش را به قیمت روز دریافت می نماید.

علاوه بر مواردی که ذکر کردیم صندوق درآمد ثابت دارای ویژگی ها و مزیت های دیگری نیز می باشد که میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید. 

چرا صندوق درآمد ثابت بدون ریسک است ؟

صندوق درآمد ثابت کاریزما که بزرگترین صندوق ETF کشور میباشد یکی از قابل اعتمادترین صندوق های درآمد ثابت میباشد. به همین دلیل به پاس اعتماد شما سرمایه گذاران گرامی و با توجه به تکمیل شدن سقف واحدهای صندوق کمند، تلاش های زیادی برای اخذ مجوز افزایش سقف صورت گرفت که خوشبختانه مجوز افزایش سقف صندوق کمند از ۸۰۰۰ میلیارد تومان به ۱۲۰۰۰ میلیارد تومان از سازمان محترم بورس اخذ شد . بعد از برگزاری مجمع انشاالله از اواخر هفته آتی آماده عرضه واحدهای صندوق به سرمایه گذاران محترم خواهیم بود .