زمان مطالعه 1دقیقه

بررسی تحولات صنعت سیمان - دوشنبه ساعت 15 تاریخ 20-04-1401

دو شنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰ نویسنده: سیده مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

صنعت سیمان در حالی طی یک دهه گذشته تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله نوسانات ارزی، قیمت‌گذاری دستوری، رقابت منفی، عدم توسعه اقتصادی، وضع تعرفه و محدودیت از طرف همسایگان و بازپرداخت تسهیلات ارزی، یکی از پرچالش‌ترین دوره‌های فعالیت خود را شاهد بود که شرکت‌های فعال در این حوزه تنها برای ادامه حیات خود اقدام به تولید و فروش کردند. با عرضه سیمان در بورس کالا این صنعت دچار تغییر و تحولاتی شد که باعث شد شرکت های این گروه بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.  

در کشور ایران حدود ۷۶ شرکت تولیدکننده در حوزه سیمان و کلینکر با ظرفیت اسمی حدود ۸۸ میلیون تن وجود دارد. ایران با تولید ۶۰ میلیون تن سیمان در سال ۲۰۲۰، در رتبه هفتم تولید در جهان قرار دارد. رکود در ساخت و ساز داخلی و کاهش بودجه عمرانی دولت و محدودیت‌های بوجود آمده در صادرات باعث شد تا ایران نتواند از بخش عمده‌ای از ظرفیت تولید سیمان خود استفاده کند. برای اطلاع از وضعیت این صنعت شناخت محصولات، ظرفیت تولیدی در داخل کشور و میزان تقاضا و عرضه آن به همراه فرصت ها و چالش های این صنعت بسیار حائز اهمیت است. 

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم.در این وبینار قصد داریم در مورد صنعت سیمان در ایران و جهان صحبت و فرایند تولید شرکت های سیمانی را بررسی کنیم. در ادامه درباره تحولات این صنعت در بورس کالا صحبت خواهیم کرد و دو شرکت ساروم و سصوفی را از نظر بنیادی تجزیه و تحلیل و روند سودآوری آن‌ها را بررسی می‌کنیم. 

 

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار آشنایی با صندوق های اهرمی در بازار سرمایه:

مدرس این هفته وبینار کاریزما، محمد صالحی کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما میباشد.

 

تحلیل بنیادی صنعت سیمان 

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
بازگشت به وبسایت