بررسی صفر تا صد نمادی مهم از گروه سرمایه گذاری- دوشنبه ساعت 15 تاریخ 29-01-1401

نویسنده: سیده مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

شرکت های سرمایه گذاری (Investment Company) یکی از نهادهای مالی محسوب می‌شوند که مانند صندوق های سرمایه گذاری (Mutual Fund) واسطه‌ای برای خرید و فروش سهام شرکت‌های بورسی می‌باشند.

این شرکت‌ها از مجموعه‌ای از افراد متخصص تشکیل شده که وضعیت شرکت‌های پذیرفته شده در بورس را بررسی و آنالیز می‌کنند و می‌دانند چه موقع باید سهام این شرکت‌ها را خرید و چه زمان فروخت تا بیشترین سود را بدست آورند. یعنی فعالیت اصلی این شرکت‌ها خرید و فروش سهام شرکت‌های بورسی و غیر بورسی در بهترین زمان است.

شرکت سرمایه گذاری سپه (سهامی عام) در تاریخ 1370/6/2به صورت سهامی عام تاسیس و از مهرماه همان سال فعالیت رسمی خود را آغاز نمود. شرکت در سال 1371 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد و اسفند همان سال مورد معامله قرار گرفت. فعالیت اصلی آن سرمایه گذاری در سهام، واحد های سرمایه گذاری صندوق ها یا سایر اوراق بهادار، سرمایه گذاری در مسکوکات، فلزات گرانبها، گواهی سپرده بانکی و سپرده های سرمایه گذاری نزد بانکها و موسسات مالی و غیره است.

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم.در این وبینار قصد داریم در مورد صنعت سرمایه گذاری و به طور خاص در مورد شرکت سرمایه گذاری سپه با نماد "وسپه" صحبت کنیم و سودآوری این شرکت و خالص ارزش دارایی های آن را بررسی نماییم.

 

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار   :

مدرس این هفته وبینار کاریزما، پگاه کمانی کارشناس بازار سرمایه و شرکت سرمایه گذاری کاریزما است. 

 

 

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین