بررسی صنعت روی و تحلیل بنیادی نماد فاسمین- دوشنبه ساعت 15 تاریخ:04-11-1400

نویسنده: کاریزما
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

روی فلزی به رنگ سفید متمایل به آبی است که بر اثر واکنش با رطوبت هوا تیره‌رنگ می‌شود و در حین احتراق، رنگ سبز براقی تولید می‌کند. این فلز بعد از آهن، آلومینیوم و مس چهارمین فلز مورد‌استفاده در دنیا می‌باشد.حدود ۵۵ درصد از کاربردهای روی در آلیاژهای مختلف از جمله برنج و فولاد گالوانیزه و آبکاری الکتریکی فولاد است. روی برای آبکاری الکتریکی فلزها استفاده می‌شود تا از زنگ‌زدگی آن‌ها جلوگیری کند. همچنین، این فلز به‌طور گسترده در صنعت خودروسازی، در ریخته‌گری تحت فشار (دایکست) به‌کار می‌رود. روی لوله‌ای به‌عنوان قسمتی از محتوی باتری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فلز در تولید ظروف، صنایع نظامی، خودروسازی، کشتی‌سازی و باتری‌سازی کاربرد دارد. آلیاژ برنج به‌خاطر استحکام و مقاومت بالا در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی، کاربردهای وسیعی دارد و می‌توان از آن در بسیاری از صنایع استفاده کرد. 

محصول استخراج‌ شده از معادن کانسنگ روی، پس از مجموعه‌ای از عملیات خردایش و پرعیارسازی به‌خصوص فرآیند فلوتاسیون، تبدیل به کنسانتره روی می‌گردد. استخراج روی از کنسانتره آن به دو روش پیرومتالورژی و هیدرومتالورژی صورت می‌گیرد. روش هیدرومتالورژی روی به طریق تانک کیچینگ انجام می‌شود. برای آماده‌سازی کنسانتره روی، در این بخش از عملیات، کنسانتره روی به‌شکلی درآورده می‌شود که به‌راحتی در حلال مناسب (اسید سولفوریک) حل شود. این کار توسط عملیات تسویه و تکلیس صورت می‌پذیرد. در روش پیرومتالورژی نیز استخراج فلز روی با استفاده از کربن در کوره‌های خاصی انجام می‌شود. در نهایت روی کاتدیِ به‌دست‌آمده از این مراحل، وارد مرحله ذوب و شمش‌ریزی می‌شود.

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کند. در این وبینار قصد داریم در مورد صنعت روی صحبت کنیم. در بخش اول وبینار به سراغ بررسی این صنعت در ایران و جهان میرویم و سپس نحوه تولید در این صنعت را بررسی میکنیم. در بخش بعدی به سراغ یک شرکت مهم در این صنعت یعنی کالسیمین (فاسمین) میرویم و تحلیل بنیادی این شرکت را مورد بررسی قرار می دهیم. 

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبیناربررسی صنعت روی و تحلیل بنیادی نماد فاسمین:

مدرس این هفته وبینار کاریزما، زهرا عربی کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما میباشد.

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین