بررسی صنعت مس و تحلیل بنیادی نماد فباهنر - ساعت 15 تاریخ:13-10-1400

نویسنده: کاریزما
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته
 مس فلزی سرخ‌ رنگ است. این فلز از معدود عناصری است که در طبیعت به شکل خالص یافت می‌شود. این فلز به‌دلیل هدایت جریان الکتریکی و گرمایی بالایی که دارد کاربردهای گسترده‌ای در صنایع گوناگون دارد.  بیش از 50درصد مس تولید شده در جهان در چین مصرف می‌شود. کشورهای شیلی و پرو نیز به‌ترتیب رتبه اول و دوم جهان را از منظر تولید مس دارند. بنابراین هرگونه رویدادی که بتواند سبب کاهش یا افزایش تولید یا مصرف این کشورها شود محرک افزایش یا کاهش قیمت مس است. فرآیند تولید مس با استخراج خاک حاوی این عنصر شروع می‌شود. سپس از خاک استخراج شده کنسانتره مس تولید شده و سپس به کاتد (شمش مس) تبدیل می‌شود. کنسانتره مس عیار 25درصدی و کاتد عیار بالای 99درصدی دارد. سپس از کاتد تولید شده مفتول مسی تولید می‌شود

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم.در این وبینار قصد داریم در مورد صنعت مس در بازار سرمایه ایران صحبت کنیم. در این وبینار اول به وضعیت صنعت مس در ایران و جهان صحبت میکنیم و سپس به سراغ یکی از شرکت های مهم این صنعت در ایران به نام شرکت مس شهید باهنر با نماد فباهنر می رویم. ابتدا روند تولید و فروش این شرکت را بررسی میکنیم و در آخر به سودهای سال های آتی آن میپردازیم. 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار بررسی صنعت مس و تحلیل بنیادی نماد فباهنر:

مدرس این هفته وبینار کاریزما، فاطمه معانلوه کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما میباشد.

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین