بررسی نمادی مهم از صنعت اوره - ساعت 15 تاریخ: 19-07-1400

نویسنده: کاریزما
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

صنعت پتروشیمی از صنایع مادر و اشتغال‌زاست که به عنوان تغذیه‌کننده سایر بخش‌های صنعت می‌تواند به عنوان موتور حرکت اقتصاد کشورهای در حال توسعه، نقشی اساسی را ایفا می‌کند. این صنعت بزرگ در بازار سرمایه را می‌توان از چند دیدگاه مختلف تقسیم‌بندی کرد. به لحاظ «محصولات تولیدی» صنعت پتروشیمی را می‌توان به گروه متانول، اوره و آمونیاک، الفین و پلیمر و آروماتیک تقسیم کرد. در ایران 7 شرکت پتروشیمی در صنعت اوره و آمونیاک فعالیت می‌کنند. شرکت‌های پتروشیمی شیراز، پتروشیمی پردیس، پتروشیمی خراسان، پتروشیمی کرمانشاه، پتروشیمی رازی، پتروشیمی لردگان و پتروشیمی مسجد سلیمان از شرکت‌های فعال در این زمینه هستند. پتروشیمی لردگان سال گذشته با ظرفیت اسمی یک میلیون تن اوره، وارد مدار تولید شد. پتروشیمی مسجد سلیمان نیز چندی پیش به بهره‌برداری رسید، اما سهام آن تا امروز در بورس عرضه نشده است. 

به همین دلیل یکی از صنایع مهم در بازار سرمایه صنعت پتروشیمی و به خصوص صنعت اوره میباشد. مجموع ظرفیت تولید اوره ایران در سال 99، حدود 7 میلیون و 800 هزار تن بوده است. عمده این تولیدات مربوط به شرکت‌های بورسی مانند پتروشیمی پردیس، پتروشیمی شیراز و... است. برای سرمایه گذاری در بازار مالی قطعا دانستن فرایند تولید و فروش این صنعت میتواند کمک به سزایی در تحلیل و سرمایه گذاری افراد سرمایه گذار داشته باشد. 

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کند. در این وبینار قصد داریم در مورد صنعت اوره در بازار سرمایه صحبت کنیم. برای این امر به سراغ یکی از مهمترین شرکت های این صنعت یعنی شرکت پتروشیمی پردیس با نماد شپدیس میرویم. در این وبینار کامل فرایند تولید و فروش این شرکت را توضیح میدهیم و سپس براوردی از سود سال 1400 شرکت به شما عزیزان ارائه می دهیم.  

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار ارزشگذاری شرکت های سرمایه گذاری:

مدرس این هفته وبینار کاریزما، فیروزه جعفری کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما میباشد.

وبینار شپدیس

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین