بررسی نمادی مهم از گروه بانکی - دوشنبه ساعت 15 تاریخ 09-03-1401

نویسنده: سیده مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

بانک‌ها با دریافت سپرده‌های مشتریان و اعطاء وام و تسهیلات به متقاضیان، نقش واسطه‌گری مالی را ایفا می‌کنند و با توجه به نقش مهم آن‌ها در تامین مالی که در کنار بازار سرمایه صورت می‌گیرد از اهمیت زیادی برخوردار هستند. پس از خصوصی سازی صنعت بانکداری و عرضه سهام بانک‌ها در بورس اوراق بهادار در دهه 80، تحلیل وضعیت این صنعت و برآورد میزان ارزندگی سهام آن بسیار مورد توجه فعالان بازار قرار گرفت. مسئله مهم اما در تحلیل صنعت بانک تفاوت بسیار زیاد صورت‌های مالی بانکی با سایر شرکت‌های بورسی است که کار را برای تحلیلگران دشوار می‌کند. درک صحیح از صورت‌های مالی بانک، وضعیت ترازنامه ای و میزان خلق ارزش دارایی‌های آن که از تسهیلات بانک‌ها ناشی می‌شود از مهم ترین مسائل مهم تحلیل صنعت بانکی است.

هرچند صنعت بانکداری در مدت زیادی با مشکلاتی همراه بود که کمتر مورد توجه قرار گرفت اما در چند وقت اخیر با سخت گیری های بانک مرکزی و تلاش بانک‌ها در جهت برطرف نمودن مشکلات سر راه خود و رسیدن به سلامت و ثبات بانکی این صنعت بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. یکی از بانک‌هایی که در این مدت اخیر توانسته عملکرد خوبی داشته باشد بانک سامان است که در این وبینار به آن می‌پردازیم. 

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم. در این وبینار قصد داریم در مورد قوانین حاکم بر بنگاهداری موسسات اعتباری مروری داشته باشیم و در مورد مفاهیمی همچون سود مشاع و دستورالعمل نحوه تقسیم آن صحبت کنیم و به طور خاص بانک سامان و میزان سودآوری آن را بررسی نماییم. 

 

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار   :

مدرس این هفته وبینار کاریزما، محمدرضا توکلی کارشناس بازار سرمایه و شرکت سرمایه‌گذاری کاریزما است.

 

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین