بررسی نمادی مهم در صنعت فلزات اساسی - سه شنبه ساعت 15 تاریخ 31-03-1401

سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰ نویسنده: سیده مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

ایران در رتبه دهم تولید فولاد خام و رتبه دوم تولید آهن اسفنجی در دنیا قرار دارد و به این ترتیب باید اذعان کرد که صنعت فولاد ایران در منطقه و در جهان حائز اهمیت به‌شمار می‌رود. همچنین براساس اهداف در نظر گرفته‌شده در سند چشم‌انداز توسعه کشور باید میزان ظرفیت تولید شمش فولاد کشور در افق ۱۴۰۴ به ۵۵ میلیون تن برسد که با تحقق این هدف، جایگاه کشور در این صنعت مادر مستحکم‌تر خواهد شد. به این ترتیب با توجه به جایگاه ویژه ایران در فولادسازی موضوع بهره‌ور بودن این صنعت بسیار حائز اهمیت است.  

مهم ترین شرکت در این صنعت شرکت فولاد مبارکه اصفهان است که از شرکت‌های پیشرو ایرانی است و در زمینه تولید ورق‌های فولادی فعالیت‌ می‌نماید. این شرکت با ماموریت ایفای نقش محوری در توسعه صنعتی، اقتصادی و اجتماعی کشور و ارتقای سطح فناوری صنعت فولاد، به عنوان سازمانی جهان تراز سهم عمده‌ای از تولید فولاد کشور را جهت استفاده در صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی، صنایع فلزی سبک، صنایع فلزی سنگین و لوله‌های انتقال سیالات، صنایع بسته‌بندی، صنایع لوازم خانگی و الکتریکی و صنایع لوله و پروفایل تولید می‌نماید.   

درشركت فولاد مباركه اصفهان محصولاتی نظیر گندله، آهن اسفنجی، تختال، كلاف گرم، كلاف سخت سرد، كلاف قلع اندود، كلاف گالوانیزه و كلاف رنگی تولید می شود. بر اساس گزارش وزارت خزانه داری آمریکا  شرکت فولاد مبارکه اصفهان به عنوان بزرگترین شرکت فولاد خاورمیانه و شمال آفریقا محسوب می گردد و سهم  یک درصدی در تولید ناخالص داخلی ایران دارد. به همین دلیل ارزشگذاری این شرکت میتواند دید کلی نسبت به صنعت فولاد کشور و شرکت فولاد مبارکه اصفهان دهد. 

 

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم. در این وبینار قصد داریم با تعاریف زنجیره فولاد آشنا شویم و جایگاه صنعت فولادسازی را در ایران و جهان بررسی کنیم و در ادامه با نحوه فروش و قیمت گذاری محصولات فولاد آشنا شویم و به طور خاص شرکت فولاد مبارکه را از نظر بنیادی بررسی کنیم. 

 

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند.  

مدرس وبینار   :

مدرس این هفته وبینار کاریزما، محمد صالحی کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما است.

تحلیل بنیادی فولاد 

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین