بررسی نمادی مهم در صنعت پتروشیمی - دوشنبه ساعت 15 تاریخ 07-06-1401

دو شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰ نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته
سرمایه گذاری سریع

فقط با 3 کلیک

سرمایه گذاری در کاریزما را تجربه کنید.

* حداقل مبلغ قابل پرداخت 1,100,000 ریال

پتروشیمی به صنعتی اطلاق می شود که در آن هیدروکربن های موجود در نفت خام یا گاز طبیعی پس از طی یک سری فرایندهای شیمیایی به انواع فراورده های شیمیایی مورد استفاده در سایرصنایع تبدیل می شود. این صنعت از زیرشاخه های صنعت شیمیایی محسوب می شود که از ترکیب دو واژه پترول و شیمیایی ایجاد شده است.
صنعت پتروشیمی را می‌توان یکی از صنایع مهم تولید مشتقات نفتی و صنایع پایین دستی آن دانست که در ایران قدمتی 50 ساله دارد. در جهان نیز به دلیل اهمیت محصولات تولیدی این صنعت و استفاده های گسترده آن در صنایع خودروسازی، تولید پلاستیک، لاستیک، رنگ سازی و حتی تولید لوازم خانگی و غیره از اهمیت زیادی برخوردار است که توجه خاص کشورها به این صنعت موجب رونق و فراگیری آن در جهان شده است. ایران چهارمین کشور تولید کننده نفت جهان و دومین کشور با بیشترین ذخایر گازی است و بخش زیادی از صادرات آن را محصولات شیمیایی و پتروشیمی تشکیل می‌دهد. بنابراین شناخت و درک این صنعت و بررسی عوامل مهم و تاثیر گذار بر آن می‌تواند شناخت دقیقی از آینده آن و تحلیل اقتصاد به ما بدهد.  

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم. در این وبینار قصد داریم در مورد صنعت پتروشیمی و به طور خاص محصول پلی اتیلن ترفتالان صحبت کنیم، وضعیت بازاری این محصول در جهان و ایران را بررسی نماییم، مروری بر چرخه تولید آن داشته باشیم و در نهایت ارزندگی شرکت پتروشیمی تندگویان با نماد شگویا را بررسی نماییم.  

 

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار   :

مدرس این هفته وبینار کاریزما، فیروزه جعفری کارشناس بازار سرمایه و شرکت سرمایه‌گذاری کاریزما است.

تحلیل بنیادی شگویا

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

سرمایه گذاری جهانی سهام کالا

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
کارت هدیه کاریزما دارید؟