بررسی نمادی مهم در صنعت کانه های غیرفلزی- دوشنبه ساعت 15 تاریخ 19-02-1401

نویسنده: سیده مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

یکی از صنایع مهم و قابل بررسی در کشور ما که دارای پتانسیل صادراتی بسیار بالا و ارزشمندی در بازار‌های بین المللی است مربوط به صنایع کانی‌های غیر فلزی می شود. این صنعت شامل صنایع کوچکتر است که صنعت نسوز نیز بخشی از آن است. تولید نسوز و مواد دیرگداز از ظهور تولید سفال و فلز در پهنه ایران باستان شروع شده و به شکل امروزی آن در کشور از سال 1318 وارد مرحله جدیدی شد. نسوز ها مواد مقاوم در برابر گرما هستند كه پوشش كوره هاي دماي بالا و راكتورها و ساير واحدهاي پردازش را تشكيل مي دهند. همانطور که از نام آن پیداست هدف اصلی مواد نسوز که در داخل دیگ بخار مورد استفاده قرار می گیرد ، مهار گرمای ناشی از سوختن سوخت در کوره و به حداقل رساندن تلفات گرما از کوره است. بنابراین مهم است که این مواد خاصیت عایق بندی داشته و قادر به تحمل درجه حرارت بالا باشند. بیشترین استفاده از این مواد در صنعت فولاد است و بنابراین اهمیت بسیار زیادی در رشد و توسعه دارند.

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم. در این وبینار قصد داریم در مورد صنعت نسوز در ایران و جایگاه آن صحبت کنیم و محصولات و مواد اولیه این صنعت را معرفی و فرآیند تولید آن را توضیح دهیم و در نهایت به طور خاص شرکت فرآورده نسوز پارس با نماد کفپارس را تجزیه و تحلیل کنیم و ارزندگی آن را بررسی کنیم. 

 

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار   :

مدرس این هفته وبینار کاریزما، فاطمه مغانلو کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما میباشد.

 

 

 

 

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین