تحلیل بنیادی شرکت سپید ماکیان -ساعت 15 تاریخ: 29-06-1400

نویسنده: کاریزما
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

یکی از صنایع مهم غذایی از نظر سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، صنعت مرغ گوشتی است. قدمت این صنعت در ایران به دهه 1330 شمسی بر میگردد و تخم مرغهای مورد نیاز ماشین های جوجه کشی از کشورهایی مانند اسرائیل، آمریکا، دانمارک و چین تأمین میشد. این صنعت نو پا تا زمان پیروزی انقالب اسلامی به توسعه ادامه می دهد و با شروع التهابات و خروج سرمایه گذاران این صنعت از کشور، وارد رکود میشود. تاکنون این صنعت دستخوش تلاطمات و نا هماهنگی های مدیریتی فراوانی واقع شده و طی بازه های زمانی گوناگون، نرخ ارز تخصیص یافته به این صنعت ارز دولتی و بعد از مدتی نرخ ارز آزاد شده است و دشواری های قرار گرفته بر سر راه تأمین نهاده های تولید این صنعت که حدود 70 درصد هزینه های تولید مرغ است، وجود داشته است. همچنین در سال گذشته، با توجه به کمبود منابع ارزی دولت و مشکلات گمرکی، واردات نهادهها با مشکالاتی همراه شد و منجر به نوسانات در نرخ مرغ شده است. در سال 2020 بالغ بر 132 میلیون تن گوشت طیور در جهان تولید شده است که کشور ما بر اساس اعلام وزارت جهاد و کشاورزی با تولید 7.2 میلیون تن، سهمی 2 درصدی از تولید کل جهان داشته است. در این میان، شرکت سپید ماکیان در سیال قبل با تولید بیش از 91 هزار تن، سهم 4.3 درصدی از تولید مرغ در کشور داشته است.

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کند. در این وبینار قصد داریم صفر تا صد شرکت سپید ماکیان را بررسی کنیم. در بخش اول به وضعیت صنعت در ایران و جهان میپردازیم و سپس به بررسی چرخه و چگونگی تولید شرکت میپردازیم. در اخر هم اثر برداشته شدن ارز 4200 را بر روی شرکت بررسی میکنیم. 

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار ارزشگذاری شرکت های سرمایه گذاری:

مدرس این هفته وبینار کاریزما، امیر کیان گرانمایه کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما میباشد

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین