تحلیل صنعت نیروگاهی و نماد آبادا- دوشنبه ساعت 15 تاریخ 16 -12-1400

نویسنده: کاریزما
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

صنعت برق یکی از صنایع مهم جهان است که از جایگاه ویژه‌ای در فرایند توسعه کشورها دارد. این صنعت به‌عنوان یک صنعت مادر محسوب شده و نقش بنیادی در افزایش رفاه جامعه و توسعه اقتصادی کشورها دارد. یکی از نکات حائز اهمیت در این صنعت، نحوه قیمت‌گذاری آن است. نرخ‌های فروش برق همان‌طور که می‌دانیم به‌صورت رقابتی و تحت چهارچوب‌های هیئت تنظیم بازار برق شرکت مدیریت شبکه برق ایران تعیین و ابلاغ می‌شوند. نیروگاه‌های تولید برق از نظر نوع و انرژی مورد استفاده جهت تولید برق به نیروگاه های بخاری، گازی، چرخه ترکیبی، برق‌آبی، دیزلی، بادی و انرژی‌های نو دسته‌بندی می‌شوند. ازآنجاکه قیمت فروش برق از سال 1394 تاکنون تغییر نکرده بود، در مقابل صنایع مختلف کمی با کاهش سود مواجه شده بود. بااین‌حال، در ابتدای سال جاری (اردیبهشت‌ماه) یک مصوبه از سوی وزیر نیرو در خصوص افزایش سقف نرخ فروش انرژی در بازار رقابتی برق ابلاغ شد. اختلاف قابل‌توجه بین نرخ فروش برق به مصرف عمومی و نرخ خرید دولت از نیروگاه‌ها باعث شده است که تولیدکنندگان خصوصی برق در شرایط نامناسبی قرار بگیرند. لذا در مقابل افزایش هزینه‌ها این شرکت‌های تولیدکننده برق خصوصی با کمبود نقدینگی روبه‌رو می‌شوند. در نتیجه این صنعت یکی از صنایع مهم و در حال تحول میباشد که میتوان گزینه های سرمایه گذاری مناسبی را ایجاد کرد. 

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم.در این وبینار قصد داریم در مورد صنعت نیروگاهی و روند تولید و فروش در این صنعت صحبت کنیم. ریسک ها و فرصت های این صنعت باعث شده است که سرمایه گذاری در آن به شدت سخت باشد به همین دلیل به بررسی ریسک و فرصت های این صنعت میپردازیم و سپس یکی از نمادهای مهم صنعت یعنی آبادا را از نظر بنیادی مورد بررسی قرار میدهیم. 

 

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار تحلیل صنعت نیروگاهی و نماد آباداو  :

مدرس این هفته وبینار کاریزما، فرهاد ترکستانی کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما میباشد.

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین