صفر تا صد صنعت روغن خوراکی در ایران - دوشنبه ساعت 15 تاریخ 13-04-1401

دو شنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰ نویسنده: سیده مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

صنعت روغن کشی و تصفیه روغن از صنایع با اهمیت است که محصولات کشاورزی را دریافت می‌کند و روغن های خوراکی تولید می کند. علاوه بر این پسماند آن نیز در بخش دام و طیور مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی روغن های خوراکی بسته به پایداری اکسایشی در دماهای بالا به چند دسته تقسیم می‌شوند که دسته اول به روغن های سالادی معروف هستند و دسته دوم روغن های مخصوص پخت و پز هستند. دسته سوم روغن های سرخ کردنی هستند که پایداری اکسایشی بالا و دمای نقطه دود بالایی دارند.

به دلیل اهمیت محصولات این صنعت در زندگی روزمره و حساسیت بسیار بالای آن، شناخت فرآیند تولید و آشنایی با اصطلاحات و نحوه قیمت گذاری و فروش محصولات آن به خصوص برای تحلیلگران این حوزه مهم است. 

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم. در این وبینار قصد داریم در مورد وضعیت صنعت روغن خوراکی در ایران صحبت کنیم و فرآیند تولید در این صنعت را به همراه نکات مهم آن تشریح نماییم و در نهایت شرکت صنعتی بهشهر (غبشهر) را از لحاظ بنیادی بررسی کنیم و سودآوری شرکت مارگارین (غمارگ) را نیز تجزیه و تحلیل کنیم. 

 

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار   :

مدرس این هفته وبینار کاریزما، علی محمد عابد کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما است.

 

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین