صفر تا صد صنعت نسوز در بازار سرمایه -ساعت 15 تاریخ: 12-07-1400

نویسنده: کاریزما
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

یکی از صنایع بورسی، صنعت فرآورده های نسوز است. آجرهای نسوز در دیواره کوره های صنعت فولاد و سیمان مورد استفاده قرار می گیرد. چند شرکت تولیدکننده محصولات نسوز در بازار سرمایه حضور دارند و نمادهای این صنعت یعنی «کاذر» ، «کفرا» ، «کفپارس» ، و «کتوکا» میباشد. نکته مهم اینجا است که عمده آجرهای نسوز مورد استفاده در صنعت فولاد و سیمان، از جنس آجرهای منیزیتی بوده که تامین مواد اولیه آن نیازمند واردات است. با افزایش نرخ ارز در یکی دو سال اخیر، قیمت محصولات منیزیتی افزایش داشته و استفاده از آجرهای دولومیتی تولید داخل برای بعضی فولادسازان جذابیت یافته و محصولات دولومیتی بخشی از بازار را از آن خود کرده اند. به همین دلیل این صنعت یکی از صنایع مهم در بازار سرمایه میباشد. 

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کند. در این وبینار قصد داریم در مورد صنعت نسوز صحبت کنیم. برای این امر اول به سراغ معرفی این صنعت میرویم و سپس فرآیند تولید و محصولات و مواد اولیه صنعت را توضیح میدهیم. در اخر هم به سراغ یکی از شرکت های بورسی این صنعت یعنی شرکت فراورده های نسوز ایران با نماد کفرا میرویم و صفر تا صد این شرکت را بررسی میکنیم. 

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار ارزشگذاری شرکت های سرمایه گذاری:

مدرس این هفته وبینار کاریزما، فاطمه مغانلو کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما میباشد.

وبینار کاریزما

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین