زمان مطالعه 1دقیقه

فرصت سودآوری در صنعت دوده

دو شنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰ نویسنده: سید مریم حسینی
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

دوده یکی از قدیمی‌ترین محصولات تولید شده توسط بشر است که در آغاز به عنوان رنگدانه در جوهر استفاده می‌شد. دوده صنعتی یا همان کربن بلک با دوده معمولی متفاوت است و در صنایع تایرسازی، پلاستیک، جوهر و رنگ سازی، پیگمنت ها و مستریپ ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. دوده صنعتی تحت شرایط کنترل شده و برای مصارف خاصی تولید می‌شود و بیش از ۹۷ درصد از ترکیب آن، عنصر کربن است، در حالی که دوده معمولی یک فرآورده جانبی ناخواسته است. 

همانطور که گفته شد دوده مصارف مختلفی دارد که بیشترین استفاده از آن در صنعت لاستیک سازی است چرا که حدوداً 30-25 درصد وزن لاستيك را كربن تشكيل مي‌دهد، نه تنها اين ماده بعنوان پركننده در اين صنعت استفاده مي‌شود بلكه با توجه به خصوصيات مختلفي كه دارا مي‌باشد به آن استحكام قابل توجهي مي‌بخشد. پس از آن، دوده در جوهر سازی و صنعت چاپ، رنگ و پلاستیک بیشترین کاربرد را دارد. بنابراین شناخت این ماده اولیه در درک و تحلیل صنایع پایین دستی آن نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

 

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم.در این وبینار قصد داریم در مورد وضعیت بازار صنعت دوده در ایران و جهان صحبت و فرآیند تولید این ماده شیمیایی را بررسی کنیم. در ادامه سودآوری سه شرکت شکربن، شدوص و شصدف را بررسی می‌کنیم. 

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار:

مدرس این هفته وبینار کاریزما، محمد صالحی کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما است.  

 

تحلیل بنیادی صنعت دوده 

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

سرمایه گذاری سهام کالا

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
بازگشت به وبسایت