موشکافی نمادی مهم از صنعت پالایشگاهی ساعت 15 تاریخ:19-11-1400

نویسنده: کاریزما
سرخی تابلوی معاملات در اولین روز هفته

صنعت نفت از دیرباز نقش پررنگی در اقتصاد ملی ایران و درآمدهای ارزی کشور داشته و رصد تحولات مدل کسب‌وکار در صنعت پالایش از اهمیت استراتژیک برخوردار است. به همین دلیل شناسایی روند آتی مدل ارزش آفرینی در این صنعت و پیش‌بینی استراتژی‌های مناسب برای بهره‌گیری از فرصت‌های پدیدآمده از مهمترین وظایف استراتژیست‌های فعال در صنعت نفت است.  محصولات تولیدی یک پالایشگاه را می‌توان به دو دسته اصلی (شامل بنزین، گازوئیل، نفت سفید، نفت کوره، گاز مایع و سوخت های هوایی) و فرآورده‌های فرعی (شامل نفتا، وکیوم باتوم، وکیوم سلاپس، لوبکات وغیره) دسته‌بندی کرد. در حال حاضر با احتساب پالایشگاه ستاره خلیج فارس ده شرکت پالایش نفت در کشور وجود دارند که ظرفیت پالایشی این شرکتها حدود 2/2 میلیون بشکه در روز است. در این میان تنها 6 شرکت پالایش نفت در بورس و فرابورس پذیرفته شده است.

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم.در این وبینار قصد داریم در مورد صنعت پالایشگاهی و یکی از نمادهای این صنعت صحبت کنیم. در پارت اول وبینار در مورد نفت و چشم انداز صحبت میکنیم و در پارت دوم، شرکت پالایش نفت تهران (شتران) را مورد بررسی قرار میدهیم. توصیه میکنیم حتما در این وبینار آموزشی تحلیلی شرکت کنید. 

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار موشکافی نمادی مهم از صنعت پالایشگاهی :

مدرس این هفته وبینار کاریزما، ستایش روانشاد کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما میباشد.

امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

کارگزاری سهام

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

ورود به حساب کاربری

پست های مرتبط

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;
سرمایه گذاری در صندوق تضمین