همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

بررسی و موشکافی سهم شبریز - ساعت 15 تاریخ: 28-04-1400

تاریخ انتشار : 1400/4/27 16:53:35 تعداد بازدید : 826 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : میثم رحمتی

صنعت نفت از دیرباز نقش پررنگی در اقتصاد ملی ایران و درآمدهای ارزی کشور داشته و رصد تحولات مدل کسب‌وکار در صنعت پالایش از اهمیت استراتژیک برخوردار است. به همین دلیل شناسایی روند آتی مدل ارزش آفرینی در این صنعت و پیش‌بینی استراتژی‌های مناسب برای بهره‌گیری از فرصت‌های پدیدآمده از مهمترین وظایف استراتژیست‌های فعال در صنعت نفت است.  محصولات تولیدی یک پالایشگاه را می‌توان به دو دسته اصلی (شامل بنزین، گازوئیل، نفت سفید، نفت کوره، گاز مایع و سوخت های هوایی) و فرآورده‌های فرعی (شامل نفتا، وکیوم باتوم، وکیوم سلاپس، لوبکات وغیره) دسته‌بندی کرد. در حال حاضر با احتساب پالایشگاه ستاره خلیج فارس ده شرکت پالایش نفت در کشور وجود دارند که ظرفیت پالایشی این شرکتها حدود 2/2 میلیون بشکه در روز است. در این میان تنها 6 شرکت پالایش نفت در بورس و فرابورس پذیرفته شده است.

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم.در این وبینار قصد داریم در مورد صنعت پالایشی و سهم شبریز صحبت کنیم. این صنعت به تازگی تغییراتی در نرخ های خود گرفته اند و در سود های خود تغییراتی اعمال کرده اند. شبریز در سال مالی ۹۹ به سود ۵۰۵۵ ریالی به ازای هر سهم رسید. سود خالص شرکت حدود ۴۰۳ درصد نسبت به سال مالی ۹۸ رشد کرده بود این در حالی بود که فروش شرکت رشد ۳۸ درصدی داشته و حاشیه سود ناخالص از ۸ درصد به ۱۳ درصد رسیده بود. شبریز در زمستان حدود ۲.۶ همت (هزار میلیارد تومان) معادل ۲۵۹ تومان به ازای هر سهم سود خالص شناسایی کرده است که تقریبا نصف کل سود سال بوده است.

برای شرکت در این وبینار عدد ۱۱ را به شماره ۱۰۰۰۰۴۱۰۰۰ پیامک کرده و یا از لینک زیر برای شرکت در کلاس استفاده کنید. 

https://www.skyroom.online/ch/charismaholding/charismawebinar

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار ارزشگذاری شرکت های سرمایه گذاری:

مدرس این هفته وبینار کاریزما، زهرا عربی کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما میباشد.

اشتراک با دوستان