همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

تحلیل صنعت شیشه و دو سهم جذاب از این گروه - ساعت 15 تاریخ: 11-05-1400

تاریخ انتشار : 1400/5/10 09:31:57 تعداد بازدید : 524 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : میثم رحمتی

صنعت کانی‌های غیرفلزی به چهار طبقه عایق‌ها، فرآورده‌های نسوز، انواع شیشه و بطری و فرآورده‌های چینی تقسیم می‌شود. از این رو بازدهی‌ هر کدام با توجه به نوع فعالیتشان متفاوت است. تولید محصولات کانی غیر فلزی ، صنایع موادغذایی و آشامیدنی، تولید محصولات فلزی فابریکی، تولید منسوجات و محصولات پلاستیکی و لاستیکی است. ايران با در اختيار داشتن بيشترين منابع و مواد اوليه مورد نياز صنعت شيشه كم ترين سهم را در تجارت جهاني اين صنعت پرسود دارا است و هيچگاه در برنامه ريزي ها و نگرش هاي كلان اقتصاد ايران اين صنعت كه اتفاقا در ايران سابقه اي بسيار طولاني دارد در اواويت نبوده است و طي سال هاي اخير صنايع داخلي به هيچ وجه متناسب با تحولات جهاني اين صنعت پيش نرفته اند. نکته بسیار مهم این است که در این سال های صنعت شیشه سازی در بازار سرمایه بسیار مورد توجه قرار گرفته و بسیار از سرمایه گذاران وارد این حوزه شده اند بنابراین دانستن این صنعت یکی از الزامات تحلیل گران و سرمایه گذاران میباشد. 

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم. در این وبینار قصد داریم در مورد صنعت شیشه سازی در ایران صحبت کنیم. یکی از موارد مهم در مورد شناختن صنعت، شناخت فرآیند تولید میباشد که در این وبینار به صورت کامل آن را توضیح میدهیم. پس از بررسی کامل این صنعت در بازار سرمایه به دو شرکت مهم یعنی شیشه و گاز(کگاز)  و کارخانجات تولیدی شیشه رازی (کرازی) میپردازیم. تمام فرایند تولید و فروش این دو شرکت را بررسی میکنیم و سپس به سود این شرکت ها میرسیم و در آخر ارزندگی آنها را در بازار سرمایه بررسی میکنیم. 

برای شرکت در این وبینار عدد ۱۱ را به شماره ۱۰۰۰۰۴۱۰۰۰ پیامک کرده و یا از لینک زیر برای شرکت در کلاس استفاده کنید. 

https://www.skyroom.online/ch/charismaholding/charismawebinar

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار برای افراد تحلیل گر بازار سرمایه، سرمایه گذاران و تمام علاقه مندان به مباحث تحلیل بنیادی و ارزشگذاری مفید میباشد. البته اگر شما فردی هستید که تازه وارد بازار سرمایه شدید توصیه میکنیم حتما در این وبینار شرکت کنید تا با فرمت تحلیل بنیادی آشنا شوید و در شناسایی سهم های ارزنده نسبت به افراد دیگر برتری داشته باشید. 

مدرس وبینار ارزشگذاری شرکت های سرمایه گذاری:

مدرس این هفته وبینار کاریزما، زهرا عربی کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما میباشد.

اشتراک با دوستان