همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

آیا ومعادن ارزش سرمایه گذاری دارد؟! - ساعت 15 تاریخ: 18-05-1400

تاریخ انتشار : 1400/5/17 11:05:10 تعداد بازدید : 295 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : میثم رحمتی

سنگ آهن ماده اولیه تولید فولاد بوده و ۹۸درصد سنگ آهن استخراج شده در سطح جهان برای تولید فولاد به کار می رود. کشورهایی نظیر استرالیا، برزیل و روسیه بیشترین ذخایر سنگ آهن دنیا را در اختیار داشته و ایران نیز در جایگاه دهم قرار دارد.  خودروسازی و صنعت ساختمان بخش های اصلی مصرف کننده فولاد هستند و تقاضای فولاد این بخش ها بر تقاضا و قیمت سنگ آهن اثر بااهمیتی دارد. بزرگ ترین تولیدکنندگان سنگ آهن در جهان به ترتیب استرالیا، برزیل و چین هستند. ایران نیز با تولید ۳۲ میلیون تن سنگ آهن، یازدهمین تولیدکننده سنگ آهن در جهان به شمار می رود. در حال حاضر قیمت سنگ آهن با رشدی بی سابقه به حدود ۲۱۴ دلار بر تن رسیده است. تحلیلگران سیاست های چین به عنوان بزرگ ترین مصرف کننده سنگ آهن در جهان را علت عمده افزایش قیمت زنجیره فولاد از جمله سنگ آهن می دانند. در یک ماه گذشته این گروه در بازار سرمایه رشد بسیار خوبی را داشته و سهم هایی نظیر کگل، کچاد مورد توجه قرار گرفته اند. گزارش های ماهانه این صنعت همچنان وضعیت خوبی را دارد و به نظر میرسد با دید ارزش گذاری ومعادن هم بتواند فضای بهتری را تجربه کند. با سود های مناسبی که شرکت های زیر مجموعه ومعادن در حال ساختن میباشند این شرکت مورد توجه است و به نظر میرسد افزایش سرمایه از این محل را هم در دستور کار قرار بدهد. 

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم. در این وبینار قصد داریم در مورد شرکت توسعه و معادن فلزات (ومعادن) صحبت کنیم. ما قصد داریم اول پرتفوی بورسی و غیربورسی این شرکت را تجزیه و تحلیل کنیم و سپس nav این سهم را بدست بیاوریم. در آخر با بررسی p/nav سهم و ارزش آن به این سوال پاسخ میدهیم که آیا ومعادن ارزش سرمایه گذاری در زمان فعلی را دارد یا خیر؟!

برای شرکت در این وبینار عدد ۱۱ را به شماره ۱۰۰۰۰۴۱۰۰۰ پیامک کرده و یا از لینک زیر برای شرکت در کلاس استفاده کنید. 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار برای افراد تحلیل گر بازار سرمایه، سرمایه گذاران و تمام علاقه مندان به مباحث تحلیل بنیادی و ارزشگذاری مفید میباشد. البته اگر شما فردی هستید که تازه وارد بازار سرمایه شدید توصیه میکنیم حتما در این وبینار شرکت کنید تا با فرمت تحلیل بنیادی آشنا شوید و در شناسایی سهم های ارزنده نسبت به افراد دیگر برتری داشته باشید. 

مدرس وبینار ارزشگذاری شرکت های سرمایه گذاری:

مدرس این هفته وبینار کاریزما، زهرا عربی کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما میباشد.

اشتراک با دوستان