همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

بررسی ارزندگی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش - ساعت 15 تاریخ: 08-06-1400

تاریخ انتشار : 1400/6/8 11:31:18 تعداد بازدید : 227 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : میثم رحمتی

ایران در رتبه دهم تولید فولاد خام و رتبه دوم تولید آهن اسفنجی در دنیا قرار دارد و به این ترتیب باید اذعان کرد که صنعت فولاد ایران در منطقه و در جهان حائز اهمیت به‌شمار می‌رود. همچنین براساس اهداف در نظر گرفته‌شده در سند چشم‌انداز توسعه کشور باید میزان ظرفیت تولید شمش فولاد کشور در افق ۱۴۰۴ به ۵۵ میلیون تن برسد که با تحقق این هدف، جایگاه کشور در این صنعت مادر مستحکم‌تر خواهد شد. به این ترتیب با توجه به جایگاه ویژه ایران در فولادسازی موضوع بهره‌ور بودن این صنعت بسیار حائز اهمیت است. یکی از شرکت های مهم در این حوزه شرکت فولاد کاوه جنوب کیش میباشد. محصول اصلی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش شمش فولاد است که بخش اصلی آن صادر و بخش دیگر آن در داخل به فروش می‌رسد.نرخ فروش محصول صادراتی شرکت نزدیک به نرخ CIS و قیمت دلاری صادرات براساس نرخ ارزنیما محاسبه می‌شود از جمله مهمترین مزیت‌های این شرکت نسبت به سایر شرکت‌های رقیب نزدیکی به دریا و برخورداری از جایگاه اول کشور در ترانزیت کالا و دروازه طلایی کریدور شمال جنوب،( وضعیت مناسب صادرات ) است. به همین دلیل ارزشگذاری این شرکت میتوان دید کلی به صنعت فولاد کشور و شرکت فولاد کاوه دهد. 

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم. در این وبینار قصد داریم به صورت اختصاصی در مورد شرکت فولاد کاوه جنوب کیش صحبت کنیم. برای این منظور و در این وبینار در بخش اول به صنعت فولاد در ایران و جهان میپردازیم و تحلیل جامع از این صنعت داریم. سپس به سراع چشم انداز این صنعت تا سال 1404 میرویم و یک دیدگاه کلی درباره این صنعت تا 4 سال آینده به شما عزیزان مدهیم. سپس به مبحث اصلی یعنی تحلیل بنیادی شرکت فولاد کاوه میپردازیم و صفر تا صد این شرکت را بررسی میکنیم. مواردی از قبیل روند تولید و فروش، نرخ های محصولات و ارزشگذاری این شرکت در این بخص اخر به آن میپردازیم. 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار برای افراد تحلیل گر بازار سرمایه، سرمایه گذاران و تمام علاقه مندان به مباحث تحلیل بنیادی و ارزشگذاری مفید میباشد. البته اگر شما فردی هستید که تازه وارد بازار سرمایه شدید توصیه میکنیم حتما در این وبینار شرکت کنید تا با فرمت تحلیل بنیادی آشنا شوید و در شناسایی سهم های ارزنده نسبت به افراد دیگر برتری داشته باشید. 

مدرس وبینار ارزشگذاری شرکت های سرمایه گذاری:

مدرس این هفته وبینار کاریزما، پگاه کمانی کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما میباشد.

اشتراک با دوستان