همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

بررسی مهم ترین نماد گروه پالایشگاهی-ساعت 15 تاریخ: 15-06-1400

تاریخ انتشار : 1400/6/16 15:31:39 تعداد بازدید : 410 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : میثم رحمتی

صنعت نفت از دیرباز نقش پررنگی در اقتصاد ملی ایران و درآمدهای ارزی کشور داشته و رصد تحولات مدل کسب‌وکار در صنعت پالایش از اهمیت استراتژیک برخوردار است. به همین دلیل شناسایی روند آتی مدل ارزش آفرینی در این صنعت و پیش‌بینی استراتژی‌های مناسب برای بهره‌گیری از فرصت‌های پدیدآمده از مهمترین وظایف استراتژیست‌های فعال در صنعت نفت است.  محصولات تولیدی یک پالایشگاه را می‌توان به دو دسته اصلی (شامل بنزین، گازوئیل، نفت سفید، نفت کوره، گاز مایع و سوخت های هوایی) و فرآورده‌های فرعی (شامل نفتا، وکیوم باتوم، وکیوم سلاپس، لوبکات وغیره) دسته‌بندی کرد. در حال حاضر با احتساب پالایشگاه ستاره خلیج فارس ده شرکت پالایش نفت در کشور وجود دارند که ظرفیت پالایشی این شرکتها حدود 2/2 میلیون بشکه در روز است. در این میان تنها 6 شرکت پالایش نفت در بورس و فرابورس پذیرفته شده است.

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم.در این وبینار قصد داریم در مورد صنعت پالایشی و سهم شبندر صحبت کنیم. این صنعت به تازگی تغییراتی در نرخ های خود گرفته اند و در سود های خود تغییراتی اعمال کرده اند. شبندر که بعد از دو ماه در هفته گذشته بازگشایی شد و بسیاری از افراد حقیقی این سهم را خریداری کردند. در این وبینار قصد داریم این سهم را از نظر بنیادی بررسی کنیم و ببینیم آیا این سهم در زمان فعلی ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر. 

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار ارزشگذاری شرکت های سرمایه گذاری:

مدرس این هفته وبینار کاریزما، علی صادق پور کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما میباشد.

وبینار تحلیل بنیادی شبندر

اشتراک با دوستان