همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

بررسی دو نماد مهم از صنعت کاشی و سرامیک - ساعت 15 تاریخ:22-09-1400

تاریخ انتشار : 1400/9/21 09:43:39 تعداد بازدید : 457 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : میثم رحمتی

سرامیک از اصلی‌ترین و قدیمی‌ترین مصنوعات ساخت بشر است که همواره، نقشی تعیین‌کننده در رشد فرهنگ و زندگی آدمی ایفا کرده است. اهمیت این دستاورد به اندازه‌ای است که امروزه حضور سرامیک‌های پیشرفته در عرصههای مختلف صنعت و تکنولوژی، همچنان در صدر علوم مهندسی مواد قرار گرفته است. نگاهی به صنعت کاشی و سرامیک به ویژه کاشی‌های سرامیکی به صورت صنعتی در ایران، نشان می‌دهد که فعالیت این صنعت از سال 1339 آغاز شده و طی 50 سال گذشته هم‌چنان با رشدی چشمگیر رو به رو بوده است. صنعت کاشی وسرامیک جز صنایعی است که به علت ممنوعیت واردات، کاملا بر تولید داخل استوار است و البته که این صنعت در مقیاس جهانی نیز حرفی برای گفتن دارد. از سمت دیگر، تقاضا در این بخش به بازار مسکن مربوط است و رکود و رونق در این بازار تاثیر بسزایی بر این صنعت می گذارد.

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کند. در این وبینار قصد داریم در مورد صنعت کاشی و سرامیک صحبت کنیم. در این وبینار روز دوشنبه اول در مورد صنعت کاشی وسرامیک در ایران صحبت میکنیم و سپس نحوه تولید و فروش در این صنعت را بررسی میکنیم. در آخر به دو شرکت مهم صنایع کاشی و سرامیک سینا (کساوه) و شرکت کاشی پارس (کپارس) از نظر بنیادی میپردازیم و EPS این دو شرکت را برای سال بعد به دست می آوریم. 

 

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار ارزشگذاری شرکت های سرمایه گذاری:

مدرس این هفته وبینار کاریزما، علی صادق پور کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما میباشد.

refresh icon

اشتراک با دوستان