همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

نکات مهم تابلوخوانی در بورس- دوشنبه ساعت 15 تاریخ 15-01-1401

تاریخ انتشار : 1401/1/14 13:20:17 تعداد بازدید : 497 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : سیده مریم حسینی

تابلوخوانی یکی از موضوعات نسبتا جدید در بازار سرمایه است که به معنای بررسی اطلاعات موجود در تابلوی یک سهم، با هدف تجزیه و تحلیل معاملات انجام شده شامل میزان خرید و فروش سهامداران حقیقی و حقوقی و حجم معاملات است که جهت تصمیم گیری برای خرید، فروش و یا نگهداری سهم مورد نظر استفاده می شود.

عموم سهامداران با تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال آشنا هستند و تا کنون از این دو رویکرد برای تحلیل ها بیشتر استفاده میشده است اما در حال حاضر در کنار دو روش قبل از تابلوخوانی برای تصمیم گیری در خصوص زمان ورود و یا خروج از یک سهم استفاده میشود و از این منظر کاربرد زیادی دارد. 

در این روش ابزار مهم برای تحلیل، تابلوی سهم و اطلاعات معاملات آن سهم است که در سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران (TSETMC) می توانیم به آن دسترسی داشته باشیم.

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم.در این وبینار قصد داریم در مورد مهم ترین نکات تابلوخوانی صحبت کنیم و به این پرسش پاسخ دهیم که تابلوخوانی چیست و کجا و چگونه کاربرد دارد؟ یک سرمایه گذار برای خرید و فروش یک سهم چگونه از این روش می تواند استفاده کند؟

 

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار   :

مدرس این هفته وبینار کاریزما، سیده مریم حسینی کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما میباشد.

refresh icon

اشتراک با دوستان