همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

بررسی نمادی مهم در صنعت کانه های غیرفلزی- دوشنبه ساعت 15 تاریخ 19-02-1401

تاریخ انتشار : 1401/2/18 11:15:30 تعداد بازدید : 224 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : سیده مریم حسینی

یکی از صنایع مهم و قابل بررسی در کشور ما که دارای پتانسیل صادراتی بسیار بالا و ارزشمندی در بازار‌های بین المللی است مربوط به صنایع کانی‌های غیر فلزی می شود. این صنعت شامل صنایع کوچکتر است که صنعت نسوز نیز بخشی از آن است. تولید نسوز و مواد دیرگداز از ظهور تولید سفال و فلز در پهنه ایران باستان شروع شده و به شکل امروزی آن در کشور از سال 1318 وارد مرحله جدیدی شد. نسوز ها مواد مقاوم در برابر گرما هستند كه پوشش كوره هاي دماي بالا و راكتورها و ساير واحدهاي پردازش را تشكيل مي دهند. همانطور که از نام آن پیداست هدف اصلی مواد نسوز که در داخل دیگ بخار مورد استفاده قرار می گیرد ، مهار گرمای ناشی از سوختن سوخت در کوره و به حداقل رساندن تلفات گرما از کوره است. بنابراین مهم است که این مواد خاصیت عایق بندی داشته و قادر به تحمل درجه حرارت بالا باشند. بیشترین استفاده از این مواد در صنعت فولاد است و بنابراین اهمیت بسیار زیادی در رشد و توسعه دارند.

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم. در این وبینار قصد داریم در مورد صنعت نسوز در ایران و جایگاه آن صحبت کنیم و محصولات و مواد اولیه این صنعت را معرفی و فرآیند تولید آن را توضیح دهیم و در نهایت به طور خاص شرکت فرآورده نسوز پارس با نماد کفپارس را تجزیه و تحلیل کنیم و ارزندگی آن را بررسی کنیم. 

 

 

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار   :

مدرس این هفته وبینار کاریزما، فاطمه مغانلو کارشناس بازار سرمایه و هلدینگ کاریزما میباشد.

 

 

 

 

refresh icon

اشتراک با دوستان