همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

تاریخ انتشار : 1399/12/3 12:27:16 تعداد بازدید : 1632

صنعت نیروگاهی، گزینه جذابی برای سرمایه گذاری در سال 1400 - ساعت 15 تاریخ 04-12-1399

نویسنده : میثم رحمتی

نیروگاه برق (که با نام کارخانه برق هم شناخته می‌شود) مجموعه‌ای از تأسیسات صنعتی است که از آن برای تولید انرژی الکتریکی استفاده می‌شود. وظیفه اصلی یک نیروگاه تبدیل انرژی از دیگر شکل‌های آن مانند انرژی شیمیایی، انرژی هسته‌ای، انرژی پتانسیل گرانشی و... به انرژی الکتریکی است. در تقریباً همه نیروگاه‌ها وظیفه اصلی بر عهده مولد یاژنراتور است؛( ماشینی دوار که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند). انرژی مورد نیاز برای چرخاندن یک ژنراتور از راه‌های مختلفی تامین می‌شود و عموماً به میزان دسترسی به منابع مختلف انرژی در آن منطقه و دانش فنی گروه سازنده بستگی دارد.  در یک نیروگاه حرارتی انرژی مکانیکی مورد نیاز برای به حرکت در آوردن مولدها به وسیله حرارتی که معمولاً از سوختن سوخت‌ها به وجود می‌آید تامین می‌شود. بیشتر نیروگاه‌های حرارتی (در حدود ۸۶ درصد آنها) از بخار برای انتقال حرارت و ایجاد انرژی مکانیکی استفاده می‌کنند و به همین دلیل این نیروگاه‌ها را نیروگاه‌ بخار نیز می‌نامند. در نیروگاه های حرارتی از سوخت های فسیلی، هسته ای و یا انرژی های تجدید پذیر برای ایجاد حرارت و گرما استفاده می شود.  نیروگاه های رایجی که از سوخت های فسیلی برای تولید انرژی استفاده می کنند در ادامه به شرح بیان می شوند.

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

طبق بررسی‌های انجام شده، سنجش صنعت نیروگاه با در نظر گرفتن سودآوری چندان صحیح نیست و باید به سراغ ارزش جایگزینی آنها برویم. ارزش جایگزینی یعنی ارزش یک شرکت. به عبارت ساده‌تر اگر بخواهیم یک شرکت نیروگاه گازی با ظرفیت هزار مگاوات را امروز تاسیس کنیم، حدود ۴۰۰ میلیون یورو نقدینگی نیاز داریم. چنانچه با یوروی ۲۵ هزار تومانی حساب کنیم، باید حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه کنیم. ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم.در این وبینار قصد داریم در مورد صنعت نیروگاهی در ایران و جهان صحبت کنیم و نحوه ارزش گذاری این شرکت ها را بررسی کنیم. در آخر هم شرکت این گروه را با هم مقایسه میکنیم.

چگونه در این وبینار شرکت کنیم؟

برای شرکت در این وبینار عدد ۱۱ را به شماره ۱۰۰۰۰۴۱۰۰۰ پیامک کرده و یا از لینک زیر برای شرکت در کلاس استفاده کنید. 

شرکت در وبینار

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار ارزشگذاری شرکت های سرمایه گذاری:

مدرس این هفته وبینار کاریزما،فیروزه جعفری کارشناس بازار سرمایه میباشد.