همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

محاسبه اقساط و بهره وام بانکی با اکسل – ساعت 15 تاریخ: 31-03-1400

تاریخ انتشار : 1400/3/31 10:10:26 تعداد بازدید : 289 زمان مطالعه دقیقه

نویسنده : سیده مریم حسینی

هر شخص در زندگی خود چندین بار برای دریافت تسهیلات به بانک مراجعه میکند و مبلغی را دریافت میکند. در ازای دریافت وام یا تسهیلات، فرد موظف است در موعدهای مقرری مبالغ مشخصی را به بانک پرداخت نماید. این مبلغ همان بهره بانک است که با یک نرخ مشخص، تعیین میشود و بانک آن را در اقساط مختلف دریافت میکند. در واقع نرخ بهره عبارت است از نرخی که بابت جلوگیری از کاهش ارزش پول پرداختی در امروز و دریافتی در آینده (به دلیل ارزش زمانی پول و نرخ تورم) از وام‌گیرنده دریافت می‌شود. به زبان ساده‌تر، وقتی شما از بانک مبلغی را به‌عنوان تسهیلات قرض می‌گیرید، آن را به‌صورت تدریجی بازپرداخت می‌کنید. ولی ازآنجایی‌که ارزش پول به ‌مرور زمان تغییر می‌کند، به ‌منظور کاهش ارزش پول و لحاظ تورم، شما باید علاوه بر وام دریافتی، مبلغ اضافه‌ای را تحت عنوان بهره به بانک بپردازید که می‌تواند هزینه فرصت سرمایه گذاری نیز تعریف شود. مبالغ اقساط بهره توسط بانک اعلام میشود و نرخ بهره ای که توسط بانک اعلام میشود به صورت سالانه است. اما واقعا این اقساط چگونه محاسبه و تعیین میشوند؟ آیا نرخ واقعی بهره همان نرخ اعلام شده توسط بانک است یا تفاوتی با این نرخ دارد؟

آنچه در این وبینار فراخواهید گرفت: 

ما در وبینارهای هفتگی کاریزما در روزهای دوشنبه تلاش میکنیم یک بحث آموزشی تحلیلی مورد نیاز سرمایه گذاران را برگزار کنیم. در این وبینار قصد داریم در مورد مفاهیم مهم مالی، توابع مهم و کابردی در اکسل و محاسبه اقساط انواع وام های بانکی در سیستم بانکداری صحبت کنیم.

چگونه در این وبینار شرکت کنیم؟

برای شرکت در این وبینار عدد ۱۱ را به شماره ۱۰۰۰۰۴۱۰۰۰ پیامک کرده و یا از لینک زیر برای شرکت در کلاس استفاده کنید. 

https://www.skyroom.online/ch/charismaholding/charismawebinar

این وبینار مناسب چه کسانی است؟

این وبینار مناسب همه فعلان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی، علاقمندان به سرمایه گذاری و همه افرادی که به رشد سطح اقتصادی و مالی خود اهمیت میدهند و از طریق کسب دانش به دنبال کسب بازدهی مناسب از این بازارها هستند. 

مدرس وبینار ارزشگذاری شرکت های سرمایه گذاری:

مدرس این هفته وبینار کاریزما، میثم رحمتی کارشناس بازار سرمایه میباشد. 

 

اشتراک با دوستان