همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

سرمایه گذاری مختص اوراق دولتی کاریزما

صندوق مختص اوراق دولتی کاریزما یک صندوق از نوع با درآمد ثابت است که به صورت روزشمار به سرمایه گذاران خود سود می‌دهد. با توجه به وزن اوراق دولتی در پرتفوی این صندوق، صندوق مختص اوراق دولتی کاریزما کم ریسک ترین صندوق سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران است.

معرفی صندوق

صندوق های با درآمد ثابت به صندوق هایی گفته می شود که بازدهی آنها نوسان زیادی ندارد و دارای نرخ سود قابل پیش بینی می باشند.  با توجه به محل سرمایه گذاری دارایی های  این نوع صندوق، صندوق های با درآمد ثابت کم ریسک ترین نوع صندوق های سرمایه گذاری محسوب می شوند. در میان صندوق های با درآمد ثابت نیز، صندوق مختص اوراق دولتی کم ریسک ترین نوع از این صندوق ها به حساب می آید. حداقل 95 درصد از کل دارایی های صندوق مختص اوراق دولتی در اوراق بهادار با درآمد ثابت، اسناد خزانه اسلامی و گواهی سپرده بانکی و سپرده بانکی سرمایه گذاری می شود و همچنین حداقل 75 درصد از کل دارایی ها نیز صرفا باید در اوراق بهادار با درآمد ثابت منتشر شده از طرف دولت و اسناد خزانه اسلامی باشد. علاوه بر این، برخلاف سایر صندوق های با درآمد ثابت، صندوق مختص اوراق دولتی کاریزما مجوز سرمایه گذاری در سهام را ندارد تا از این طریق نیز ریسک دارندگان واحدهای این صندوق به کمترین میزان ممکن برسد.  البته موارد مطرح شده سبب می شود که سود این صندوق نیز از حد مشخصی بالاتر نرود، چرا که دارایی های بدون ریسک، معمولا نرخ های سود مشخصی دارند که چیزی در حدود نرخ تورم هر کشور است.

 
 
 
 
سرمایه گذاری مختص اوراق دولتی کاریزما
حذف ریسک با صندوق سرمایه گذاری مختص اوراق دولتی کاریزما

اطلاعات صندوق

 • مدیر صندوق شرکت سبدگردان کاریزما
 • آغار فعالیت از 1401/2/25
 • شماره ثبت سازمان بورس 11969
 • تعداد واحدهای صندوق

  69,043,594

  كل خالص ارزش دارایی ها (ریال)

  700,516,304,724

  نحوه کسب بازدهی

  از آن جا که صندوق مختص اوراق دولتی کاریزما سود پرداختی ندارد و در ابزارهای بدون ریسک سرمایه گذاری می کند، روند قیمت و ارزش واحد های آن همواره صعودی است. سود سرمایه گذاران در این صندوق از اختلاف قیمت خرید و فروش واحدهای صندوق حاصل می شود و سرمایه گذاران به تناسب مدت زمان حضورشان در صندوق از سود روزشمار بهره مند خواهند شد. شما در هر زمان که بخواهید می توانید از صندوق خارج شوید و وجه نقد خود را دریافت کنید ولی ابطال واحد ها و یا خروج از صندوق زودتر از 4 روز از زمان صدور و یا ورود به صندوق به دلیل کسر کارمزد ها، برای شما سودی در پی نخواهد داشت بنابراین حداقل دوره نگهداری برای کسب سود، 5 روز می باشد.

  عملکرد گذشته

  مدیریت صندوق بر عهده اولین شرکت سبدگردان کشور یعنی شرکت سبدگردان کاریزما است که سابقه مدیریت صندوق قابل معامله کمند به عنوان بزرگترین صندوق قابل معامله کشور و صندوق سهامی کاریس به عنوان اولین صندوق سهامی قابل معامله بازار را دارد و تاکنون توانسته اعتماد عده زیادی از فعالین بازار سرمایه را به خود جلب کند.

  مزایا

  تخصیص حداقل 75 درصد پورتفوی صندوق در اوراق دولتی
  بدون تقسیم سود و دارای سود مرکب
  بدون الزام خرید سهام
  محاسبه سود روزشمار با نقدشوندگی بالا

  مناسب برای

  این صندوق با توجه به نقد شوندگی بالا و سود روزشمار برای دوره های سرمایه گذاری کوتاه مدت و میان مدت می تواند مناسب باشد. همچنین برای افرادی که قصد پذیرش کمترین ریسک در سرمایه گذاری های خود ندارند، این صندوق گزینه ایده آلی است.

  نحوه سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری در صندوق مختص اوراق دولتی کاریزما از طریق صدور واحد سرمایه گذاری صورت می گیرد. شما می توانید با مراجعه به صفحه ثبت نام و وارد کردن مشخصات فردی، به صورت غیر حضوری اقدام به ثبت نام نمایید.

  پس از ورود به حساب کاربری، وجه مورد نظر برای سرمایه گذاری را از طریق درگاه آنلاین با کارت های عضو شبکه شتاب و یا از طریق شعب بانکی به حساب شرکت واریز نموده و فیش واریزی خود را بارگذاری نمایید، سپس درخواست صدور واحد سرمایه گذاری خود را ثبت کنید.

  برای خارج شدن از صندوق یا اصطلاحا ابطال واحد های سرمایه گذاری نیز می توانید از طریق پنل کاریزما به میزان دلخواه درخواست ابطال خود را ثبت کنید و وجه حاصل از ابطال واحد ها حداکثر ظرف یک روز کاری به حساب شما واریز خواهد شد.

   
   
   
   

  نرخ صدور و ابطال

  ایکون
  10,146

  قیمت صدور هر واحد

  ایکون
  10,146

  قیمت ابطال هر واحد

  ایکون
  1401/4/6

  تاریخ آخرین بروزرسانی

  هزینه ها

  در صندوق سرمایه گذاری مختص اوراق دولتی کاریزما، کارمزدی مستقیما بابت صدور و ابطال از سرمایه گذار دریافت نمی شود. اما به دلیل برخی هزینه های که صندوق باید آنها را بپردازد از جمله کارمزد مدیر، کارمزد متولی و کارمزد نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار، مبلغی جزیی تحت عنوان اختلاف قیمت بین قیمت صدور و ابطال واحد ها لحاظ می شود. جزییات هزینه ها و کارمزد های هر صندوق در امید نامه آن صندوق درج گردیده است که مجموع آنها، سالانه کمتر از 1 درصد از متوسط دارایی های تحت مدیریت صندوق می شود.

  شماره حساب ها

  شماره حساب بانک شعبه کد شعبه شماره شبا
  205813373003 دی حافظ 187 IR430660000000205813373003