گواهی سپرده کالایی

گواهی سپرده کالایی نوعی از اوراق بهادار است که بیانگر مالکیت دارنده آن بر میزان مشخصی از یک کالا با استاندارد مشخص است. به عبارتی گواهی سپرده کالایی اوراق بهاداریست که دارنده آن می تواند با مراجعه به انبارداری، آن کالا را با همان مشخصات به طور فیزیکی دریافت نماید. 

شروع کنید
گواهی سپرده کالایی

گواهی سپرده کالایی به منظور سهولت در داد و ستد کالاها و استفاده در ابزارهایی نظیر قراردادهای آتی و اختیار معامله و همچنین به عنوان پشتوانه دریافت تسهیلات از نظام بانکی و سایر اهداف طراحی شده است. گواهی سپرده کالایی معمولا تحویل یک روزه دارند و خریدار برگه می تواند پس از یک روز با مراجعه به انبارهای مشخص شده اقدام به تحویل کالای مد نظر نماید. چنانچه تمایلی به دریافت فیزیکی کالا نداشته باشد نیز این برگه به خودی خود قابل داد و ستد می باشد.
در حال حاضر گواهی سپرده کالایی سکه طلا و گواهی سپرده کالایی زعفران از پر طرفدار ترین گواهی های موجود در بورس تهران است و شما می توانید از طریق کارگزاری کاریزما با داشتن کد بورسی اقدام به خرید و فروش این اوراق نمایید.

ده نماد پر تراکنش گواهی سپرده کالایی

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۲/مرداد/۱۴۰۱

نماد قیمت پایانی تغییرات
سكه۰۳۱۲پ۰۱ ۱,۴۴۴,۲۵۳ % -۳
زعف۰۱۱۰پ۱۰ ۴۲۹,۹۰۴ % ۳
سكه۰۱۱۰پ۰۴ ۱,۴۳۹,۱۲۲ % -۳
سكه۰۲۱۱پ۰۲ ۱,۴۴۶,۵۹۹ % -۳
زعف۰۱۱۰پ۱۱ ۴۱۸,۸۱۹ % -۱
سكه۰۱۱۲پ۰۳ ۱,۴۴۵,۵۷۹ % -۳
زعف۰۱۱۰پ۰۸ ۴۲۴,۷۷۰ % ۰
سكه۰۱۱۱پ۰۵ ۱,۴۴۱,۹۱۴ % -۳
زعف۰۱۱۰پ۱۶ ۴۱۷,۸۸۳ % ۰
زعف۰۱۱۰پ۰۵ ۴۲۰,۰۵۶ % -۲

از کجا شروع کنم؟

۱

ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت

برای دریافت کد بورسی ابتدا باید در سامانه سجام ثبت نام نموده و پس از احراز هویت به صورت آنلاین می توانید وارد مرحله بعد شوید. چنانچه دارای کد بورسی هستیدو یا در سجام پیش تر ثبت نام داشته اید می توانید وارد ثبت نام در کاریزما شوید.

۲

افتتاح حساب در کاریزما

ثبت نام شما در کاریزما کمتر از 5 دقیقه زمان نیاز دارد. با وارد کردن کد ملی خود، اطلاعات شما از سامانه سجام فراخوانی شده و با تایید اطلاعات و پذیرفتن قراردادها ثبت نامتان تکمیل می شود و نام کاربری و رمز عبورتان ارسال می شود.

۳

افتتاح حساب در کاریزما

با داشتن نام کاربری و رمز عبور می توانید وارد سامانه معاملاتی کارگزاری کاریزما شده و معاملات خود را آغاز نمایید. چنانچه برای شروع معاملات احتیاج به آموزش داشته باشید می توانید به صفحه آموزش مراجعه نموده و یا با پشتیبانی ما در درتباط باشید.

آخرین تحلیل ها

نمایش همه

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;