خرید و فروش سهام

سهام به برگه ای گفته می شود که بیانگر مالکیت بخشی از یک شرکت می باشد که متعلق به دارنده آن است. معاملات سهام شرکت ها در دو بازار اولیه و ثانویه صورت می گیرد.

شروع کنید
خرید و فروش سهام

در بازار اولیه سهام شرکت ها تحت عنوان پذیره نویسی برای اولین بار  به سرمایه گذاران فروخته می شود. برای انجام معاملات ثانویه نیز شرکت هایی که قصد عرضه سهامشان در بورس را دارند به صورت عرضه اولیه و شرکت هایی که از پیش در بورس حضور داشتند به طور عادی در ساعات معاملات مورد داد و ستد قرار می گیرند.
شما می توانید از طریق کارگزاری کاریزما سهام کلیه شرکت ها را از طریق پذیره نویسی و عرضه اولیه خریداری نموده و همچنین سهام و حق تقدم شرکت ها را نیز در بازار ثانویه خرید و فروش نمایید. 

ده نماد پر تراکنش سهام

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۲/مرداد/۱۴۰۱

نماد قیمت پایانی تغییرات
شستا ۹۷۵ % ۵
دي ۷۴۱ % ۴
فولاد ۵,۷۸۰ % ۵
شپنا ۶,۳۰۰ % ۱
وسالت ۴۴,۰۵۰ % ۴۰
وبملت ۳,۰۶۳ % ۶
شبندر ۷,۶۷۰ % ۱
شتران ۵,۰۴۳ % ۱
نوري ۹۶,۲۲۰ % -۱
شفن ۶,۶۴۰ % ۴

از کجا شروع کنم؟

۱

ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت

برای دریافت کد بورسی ابتدا باید در سامانه سجام ثبت نام نموده و پس از احراز هویت به صورت آنلاین می توانید وارد مرحله بعد شوید. چنانچه دارای کد بورسی هستیدو یا در سجام پیش تر ثبت نام داشته اید می توانید وارد ثبت نام در کاریزما شوید.

۲

افتتاح حساب در کاریزما

ثبت نام شما در کاریزما کمتر از 5 دقیقه زمان نیاز دارد. با وارد کردن کد ملی خود، اطلاعات شما از سامانه سجام فراخوانی شده و با تایید اطلاعات و پذیرفتن قراردادها ثبت نامتان تکمیل می شود و نام کاربری و رمز عبورتان ارسال می شود.

۳

خرید و فروش سهام

با داشتن نام کاربری و رمز عبور می توانید وارد سامانه معاملاتی کارگزاری کاریزما شده و معاملات خود را آغاز نمایید. چنانچه برای شروع معاملات احتیاج به آموزش داشته باشید می توانید به صفحه آموزش مراجعه نموده و یا با پشتیبانی ما در درتباط باشید.

آخرین مطالب

نمایش همه

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;