قرارداد اختیار معامله

قرارداد اختیار معامله یکی از ابزارهای مالی از دسته ابزار مشتقه می باشد که بر اساس آن اختیار خرید یا اختیار فروش یک دارایی مشخص با قیمت و حجم و استاندارد مشخص در سررسید معین به خریدار برگه اختیار معامله تعلق می گیرد.

شروع کنید
اختیار معامله

دو نوع قرارداد اختیار معامله شامل اختیار خرید و اختیار فروش وجود دارد و در هر کدام از این قرارداد ها، دو طرف معامله یعنی خریدار و فروشنده وجود دارند. خریدار برگه اختیار معامله الزامی به ایفای تعهد خود ندارد ولی در مقابل فروشنده برگه اختیار معامله ملزم به ایفای تعهدات در صورت درخواست طرف خریدار است.
ویژگی برجسته قرارداد اختیار معامله، اهرم معاملاتی آن است که موجب طرفین قرارداد چندین برابر قدرت سرمایه خودشان بتوانند کسب سود کنند و البته طرف مقابلشان متحمل زیان شود.
در کارگزاری کاریزما شما می توانید کلیه قراردادهای اختیار معامله  پذیرفته شده در بورس از جمله قرارداد اختیار معامله سکه، قرارداد اختیار معامله زعفران، قرارداد اختیار معامله سهام و سایر را به صورت آنلاین خرید و فروش کنید.

از کجا شروع کنم؟

۱

ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت

برای دریافت کد بورسی ابتدا باید در سامانه سجام ثبت نام نموده و پس از احراز هویت به صورت آنلاین می توانید وارد مرحله بعد شوید. چنانچه دارای کد بورسی هستیدو یا در سجام پیش تر ثبت نام داشته اید می توانید وارد ثبت نام در کاریزما شوید.

۲

افتتاح حساب در کاریزما

ثبت نام شما در کاریزما کمتر از 5 دقیقه زمان نیاز دارد. با وارد کردن کد ملی خود، اطلاعات شما از سامانه سجام فراخوانی شده و با تایید اطلاعات و پذیرفتن قراردادها ثبت نامتان تکمیل می شود و نام کاربری و رمز عبورتان ارسال می شود.

۳

شروع معاملات

با داشتن نام کاربری و رمز عبور می توانید وارد سامانه معاملاتی کارگزاری کاریزما شده و معاملات خود را آغاز نمایید. چنانچه برای شروع معاملات احتیاج به آموزش داشته باشید می توانید به صفحه آموزش مراجعه نموده و یا با پشتیبانی ما در درتباط باشید.

آخرین مطالب

نمایش همه

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;