مشاوره عرضه و پذیرش

شرکت‌ها و کسب و کار‌ها برای تداوم بخشیدن به فعالیت‌های خود به دنبال جذب منابع جدید هستند که یکی از راه‌های جذب سرمایه جدید پذیرش و ورود شرکت‌ها به بازار بورس اوراق بهادار یا فرابورس است. به طور کلی پذیرش به فرآیندی گفته می‌شود که سهام یک شرکت یا اوراق بدهی مربوط به آن در بازار مالی مورد معامله قرار می‌گیرد. شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری کاریزما، در زمینه مشاوره عرضه و پذیرش شرکت‌ها در بازار سرمایه، خدمات متنوع زیر را انجام می‌دهد.

درخواست مشاوره
مشاوره عرضه و پذیرش

پیش پذیرش: از آنجایی‌که بسیاری از شرکت‌های متقاضی پذیرش در بورس و فرابورس، شرایط لازم برای این کار را ندارند، نیازمند خدمات پیش‌پذیرش هستند تا پیش از شروع فرآیند پذیرش، موانع فنی را برطرف سازند و در حداقل زمان ممکن بتوانند مجوز ورود به بازار سرمایه را اخذ نمایند. 


ارزش‌گذاری: ارزش‌گذاری به تمام فعالیت‌های مالی اعم از تأمین مالی، سرمایه‌گذاری و مدیریت پرتفوی، امور مالی شرکت‌ها و تجدید ساختار مالی آن‌ها گره خورده است. چرا که هر یک از این فعالیت‌ها به نوعی در بخشی از فرآیند فعالیت عملیاتی خود نیازمند ارزش‌گذاری هستند. ارزش‌گذاری اصولی و صحیح دارایی‌ها نقش عمده‌ای در تخصیص بهینه سرمایه ایفا می‌کند. 

اصلاح ساختار: اصلاح ساختار نوعی استراتژی به منظور افزایش سودآوری یا بهبود عملکرد سازمانی برای رفع نیاز‌های فعلی و مواجه با نیاز‌های آتی یک شرکت است. در آن تمام ساختار‌های شرکت اعم از ساختار‌های قانونی، عملیاتی و مالکیتی دوباره سازمان‌دهی می‌شوند. تیم ما آماده ارائه راهکار منحصر به فرد در این زمینه به مشتریان است. 
انجام مطالعات امکان سنجی و تدوین برنامه کسب و کار: تیم تأمین مالی گروه مالی کاریزما به منظور ارزیابی توجیه‌پذیری طرح‌ها و پروژه‌های اقتصادی و همچنین برنامه‌ریزی جامع و راهبردی در راستای چشم‌انداز، ماموریت و اهداف استراتژیک شرکت‌ها با انجام مطالعات امکان سنجی و تدوین برنامه کسب و کار بهترین راهکار تأمین مالی را ارائه می‌دهد. 
خدمات تهیه گزارش توجیهی افزایش سرمایه، تهیه بیانیه ثبت و نمایندگی متقاضی در سازمان بورس و بورس‌ها: علاوه بر موارد فوق تیم تخصصی کاریزما در حوزه خدمات مالی در تمامی مسیر فرآیند تأمین مالی در کنار مشتریان خود هستند و تمامی خدمات لازم از جمله تهیه گزارش توجیهی افزایش سرمایه، تهیه بیانیه ثبت و نمایندگی متقاضی در سازمان بورس و بورس‌ها و پیگیری‌های مربوطه را انجام می‌دهند. 


مشاوره در زمینه مدیریت ریسک: مدیریت ریسک یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در فرایند مدیریت کسب و کار به شمار می‌رود. تیم تخصصی مدیریت ریسک کاریزما، با بررسی کامل تمامی متغیر‌های تأثیرگذار بر کسب و کار‌های مختلف، ضمن شناسایی انواع ریسک‌هایی که یک شرکت در معرض آن قرار دارد، راه‌کار‌های بهینه درخصوص پیاده‌سازی فرایند مدیریت ریسک شرکت را تدوین می‌نماید. نکته مهم در این مبحث آن است که مدیریت ریسک لزوماً به معنای از بین بردن ریسک نیست. به بیان دیگر، فرصت‌های کسب بازدهی کسب و کار ناشی از پذیرش ریسک‌های مهم بوده و فرایند مدیریت ریسک به شناسایی و اولویت‌بندی معیار‌های ریسک می‌پردازد. 
مشاوره در زمینه ادغام، تملک، تغییر و تجدید ساختار سازمانی و مالی شرکت‌ها: فرایند‌های ادغام و تملک نیازمند بررسی دقیق شرایط شرکت‌ها پیش از هرگونه اقدام حقوقی در این راستا است. طی این بررسی‌ها هم‌افزایی‌های حاصل از تجمیع شرکت‌ها بررسی شده و مزیت‌های نهایی خلق شده مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. 

طراحی ابزار‌های ترکیبی و تشکیل نهاد‌های مالی جدید با کسب مجوز‌های مربوطه: گروه مالی کاریزما، به‌واسطه تخصص و تسلط بر انواع ابزار‌ها در حوزه نوآوری مالی به توسعه سیستم مالی شرکت‌ها کمک می‌کند. سهام، اوراق بدهی و اوراق مشتقه یا به عبارت دیگر انواع اوراق بهادار، هر یک ویژگی‌های بازدهی، ریسک و تعهدی منحصر به فردی دارند. متخصصان گروه مالی کاریزما می‌توانند با ترکیب و تغییر این ابزار‌ها براساس نیاز متقاضی ابزار‌ها و اوراق جدیدی طراحی نمایند که ویژگی‌های مورد نیاز مشتری را داشته باشد. صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی، صندوق جسورانه، صندوق پروژه، صندوق اهرمی، صندوق زمین و ساختمان و تأمین مالی جمعی، ابزار‌ها و نهاد‌هایی نوین هستند که از ظرفیت بازار سرمایه برای تأمین مالی صنایع و شرکت‌های غیربورسی استفاده می‌کنند. 

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;