تأمین مالی

تأمین مالی به فرآیند تأمین سرمایه موردنیاز برای فعالیت‌های کسب‌وکار، خرید تجهیزات و سرمایه‌گذاری گفته می‌شود. استفاده از تأمین مالی در هر نظام اقتصادی حیاتی است و این امکان را به شرکت‌ها می‌دهد تا محصولات موردنیاز خود را خریداری و تأمین کنند.

درخواست مشاوره
تامین مالی

تأمین مالی برای ایجاد، توسعه و افزایش سودآوری کسب‌وکار امری ضروری محسوب می‌شود. به‌طور متفاوتی تأمین مالی یک روش برای استفاده از ارزش زمانی پول است تا بتواند جریان‌های پول موردنیاز آتی را برای استفاده در پروژه‌های امروز به‌کارگیری نماید. 
شرکت‌ها و کسب و کار‌ها برای خرید تجهیزات و توسعه فعالیت‌های خود به سرمایه جدید و تأمین مالی نیازمندند. تا کنون مرسوم‌ترین روش تأمین مالی این شرکت‌ها و صنایع اخذ تسهیلات بوده است شما می‌توانید منابع لازم برای فعالیت شرکت را با استفاده از ابزا‌های تأمین مالی جمع‌آوری کنید. تأمین مالی می‌تواند از طریق انتشار اوراق بدهی یا سرمایه‌ای صورت گیرد. شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری کاریزما با بررسی ساختار سرمایه، وضعیت عملکرد و سودآوری مشتریان و نیز برنامه‌های آتی آن‌ها در مورد بهره‌برداری از پروژه‌ها، مناسب‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش تأمین مالی را به شما پیشنهاد می‌دهد. 

۱

تأمین مالی از طریق انتشار اوراق بدهی

اوراق بدهی یکی از انواع اوراق بهادار است که به منظور تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی منتشر می‌شود. به عبارت دیگر، این اوراق یک نوع وام هستند که وام‌دهنده و وام‌گیرنده، به ترتیب خریداران و ناشرین این اوراق هستند. تنوع ابزار‌های مبتنی بر بدهی به شرکت‌ها، امکان انتشار اوراق بدهی با تکیه بر دارایی‌های ثابت، سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت و منافع آتی خود را می‌دهد. با این کار شرکت از خریداران این اوراق در بازار سرمایه استقراض می‌کند. شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری کاریزما به عنوان مشاور عرضه وضعیت متقاضی را بررسی و مناسب‌ترین اوراق بدهی را به منظور رفع نیاز وی پیشنهاد می‌دهد.
۲

تأمین مالی سرمایه‌ای

روش‌های تأمین مالی سرمایه‌ای به روش‌هایی گفته می‌شود که سرمایه مورد نیاز از محل حقوق صاحبان سهام تأمین شده و سرمایه‌گذاران در زمره مالکان شرکت قرار می‌گیرند. از انواع روش‌های تأمین مالی سرمایه‌ای می‌توان به تأسیس شرکت سهامی عام یا شرکت پروژه، افزایش سرمایه یا فروش سهام اشاره کرد.
۳

تأمین مالی از طریق تأسیس صندوق‌های سرمایه‌گذاری

صندوق‌های سرمایه‌گذاری همواره مسیری مناسب جهت تجمیع منابع مالی سرمایه‌گذاران و تخصیص آن به موقعیت‌های سرمایه‌گذاری مختلف به شمار ‌می‌روند. از میان انواع مختلف صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل تأسیس در بازار سرمایه کشور، برخی اختصاصاً به منظور تجمیع منابع و تخصیص آن به یک یا چند پروژه عمرانی و یا تولیدی ایجاد می‌شوند. شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری کاریزما آمادگی دارد با بررسی پروژه‌های قابل ارائه در این حوزه، اقدام به تکمیل مدارک، تأسیس و مدیریت این صندوق‌ها از قبیل صندوق زمین و ساختمان، صندوق پروژه نماید.

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;