دریافت کد بورسی

اولین مرحله برای ورود به دنیای سرمایه گذاری در بورس ایران دریافت کد بورسی است. در کوتاه ترین زمان ممکن وارد دنیای سرمایه گذاری شوید.

دریافت کد بورسی رایگان

کد بورسی چیست ؟

کد بورسی شناسه کاربری یکتا و منحصر به فرد برای هر فرد است که مانند کد ملی معرف او در بازار سرمایه ایران است. تمام فعالیت های شما در بازار سرمایه از جمله ثبت نام در کارگزاری ها، خرید و فروش سهام، دریافت سود سالانه سهام، امکان فروش سهام عدالت و ... منوط به داشتن کد بورسی است.

چگونه کد بورسی دریافت کنیم ؟

در حال حاضر طریقه گرفتن کد بورسی به صورت غیرحضوری است و برای تمامی مراحل دریافت کد بورسی احتیاج به مراجعه حضوری وجود ندارد. شما می توانید با طی کردن چند گام ساده مراحل دریافت کد بورسی خود را از کارگزاری کاریزما تکمیل کنید.

دریافت کد بورسی آنلاین

ثبت نام در سامانه سجام

اولین گام برای دریافت کد بورسی ثبت نام در سامانه سجام است. شرکت سپرده گذاری مرکزی برای یکپارچگی تمام فعالیت های افراد در بازار سرمایه اقدام به راه اندازی سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام) نموده و تمام افراد اعم از حقیقی و حقوقی برای هرگونه فعالیت در بازار سرمایه باید در این سامانه ثبت نام کرده و احراز هویت شود. سرمایه گذاران قبل از دریافت کد بورسی باید در سامانه سجام ثبت نام کنند. درصورتی که شما پس از ثبت نام در سامانه سجام، احراز هویت خود را از طریق (لینک کارگزاری کاریزما) انجام دهید، فرایند احراز هویت سجام و دریافت کد بورسی برای شما رایگان خواهد بود.

دریافت کد بورسی و ثبت نام در کارگزاری کاریزما

پس از تکمیل مراحل احراز هویت سجام حداکثر تا 48 ساعت پیامکی محتوی کد بورسی برای شما ارسال می شود. پس از دریافت این پیامک می توانید با مراجعه به کارگزاری کاریزما اقدام به ثبت نام کنید و با ورود به پنل کاربری خود سرمایه گذاری خود را آغاز نمایید. دریافت کد بورسی رایگان

سوالات متداول

آیا برای ثبت نام در هر کارگزاری نیاز به اخذ کد بورسی مجزا وجود دارد؟

کد بورسی یک شناسه یکتا و منحصر بفرد برای هر فرد است و شما می توانید با داشتن کد بورسی در در تمام کارگزاری ثبت نام کنید.

نحوه دریافت کد بورسی چگونه است؟

روش دریافت کد بورسی شامل چند مرحله است. برای کسانی که در سامانه سجام ثبت نام نکرده اند، اولین مرحله دریافت کدبورسی مراجعه به سامانه سجام و ثبت نام اولیه در این سامانه است. پس از تکمیل ثبت نام کد 10 رقمی برای شما پیامک خواهد شد و پس از آن می توانید اقدام به احراز هویت در سجام کنید. پس از احراز هویت در سامانه سجام نیز کافی است به پنل کارگزاری کاریزما مراجعه کرده و ثبت نام خود را در کارگزاری تکمیل کنید.

برای دریافت کد بورسی چه مدارکی باید داشته باشم؟

دریافت کد بورسی به صورت غیرحضوری امکان پذیر است و نیاز است قبل از ثبت نام آنلاین اطلاعات زیر را آماده داشته باشید: اطلاعات شناسنامه ای شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، نام پدر، شماره شناسنامه، کد ملی، سری و سریال شناسنامه اطلاعات ارتباطی شامل آدرس محل سکونت، محل کار، کد پستی، تلفن ثابت و تلفن همراه اطلاعات بانکی شامل، شماره حساب، نام بانک، نام شعبه، کد شعبه و شماره شبا