با ما همواره یک گام جلو باش!

این نمودار نشون می‌ده که هر یک از طرح‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌های ما در مقایسه با سایر بازارها چه بازدهی داشتن.

سال سابقه فعالیت حرفه‌ای

+۱۲

سال سابقه فعالیت حرفه‌ای
صندوق‌های سرمایه‌گذاری

+۱۵

صندوق‌های سرمایه‌گذاری
سبد سرمایه‌گذاری اختصاصی

+۱۵۰

سبد سرمایه‌گذاری اختصاصی
  • بورس
    6993.6 %
  • سرمایه‌گذاری در کاریزما
    8194.1 %
مهر ۱۳۹۱
1,000,000 تومان
خرداد ۱۴۰۳
82,941,148 تومان
صندوق
مقایسه
میزان سرمایه‌گذاری
1,000,000تومان

نسبت به رقبا چقدر سودآور هستیم؟

‌متوسط بازده یک سال اخیر صندوق‌های سرمایه‌گذاری

درآمد ثابت
سهامی
کالایی
منبع: وب‌سایت رسمی صندوق‌های سهامی و مختلط
ارزان، اما پرسود!

ارزان، اما پرسود!

سرمایه‌گذاری در کاریزما ارزان‌ترینه چون کارمزدش خیلی کمه و معاف از مالیاته! پرسوده چون خبره‌های بازار سرمایه‌ت رو به بهترین شکل مدیریت می‌کنن و بیشتر از جاهای دیگه سود بدست میاری.

با پشتیبانی کاریزما تنها نیستی

با پشتیبانی کاریزما تنها نیستی

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته همراهت هستیم.

سوالات متداول

چطور می‌شه بازده یک صندوق رو حساب کرد؟

فرض کن که می‌خوای بازده یک ساله یک صندوق رو حساب کنی. برای این‌کار می‌تونی از طریق صفحه اختصاصی یک صندوق، وارد سایت صندوق بشی و قیمت‌های روزانه اون رو برای یکسال اخیر دریافت کنی. بعد از اون، درصد تغییرات قیمت هر روز نسبت به روز قبل رو حساب می‌کنی. این درصد تغییرات نشون دهنده بازده روزانه صندوق است. در مرحله بعد از فرمول بازده تجمعی استفاده می‌شه؛ یعنی اگه ۱ تومن سرمایه روز اول داشته باشی، اون رو در بازده همون روز ضرب می‌کنی و به مبلغ اول خودت اضافه می‌کنی. این عدد نشون می‌ده که اگه اول روز سرمایه‌گذاری می‌کردی، در پایان روز چقدر سرمایه داشتی. مبلغ سرمایه محاسبه شده در روز اول رو در بازده روز دوم ضرب می‌کنی و به مبلغ سرمایه در ابتدای روز دوم اضافه می‌کنی. همین کار رو تا پایان دوره‌ یکساله انجام می‌دی. عددی که در پایان بدست میاد رو منهای یک می‌کنی تا بازده کل دوره بدست بیاد. این کار رو برای بازه‌های زمانی مختلف و همینطور بازارهای دیگه مثل بانک، دلار و طلا می‌شه انجام داد.

منبع داده‌های محاسبه شده چیه و آیا می‌شه بهشون اعتماد کرد؟

داده‌های جمع‌آوری شده برای محاسبه بازدهی صندوق‌ها و بازارها از سایت‌های رسمی برداشت شده. به‌عنوان مثال داده‌های صندوق‌ها به طور مستقیم از سایت صندوق‌ها استخراج شده که در دسترس همه هست. همینطور داده‌های بازارهایی مثل مسکن، بانک و تورم از داده‌های منتشر شده توسط بانک مرکزی و مرکز آمار برداشته شده. در مورد طلا و ارز، اطلاعات قیمتی روزانه از چندین سایت معتبر و پربازدید استخراج شده که مطابق با قیمت کف بازار است.

چرا صندوق‌های درآمد ثابت بازدهی کمتر از صندوق‌های سهامی یا سایر بازارها مثل طلا و ارز دارن؟

صندوق‌های درآمد ثابت به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری کم‌ریسک یا حتی بدون ریسک شناخته می‌شن. به همین دلیل بازدهی اون‌ها در بلندمدت کمتر از سایر بازارها هست. به همین دلیل سود بانکی ملاک مقایسه کارایی اون‌ها هست؛ یعنی صندوق درآمد ثابتی که بازدهی بیشتر از بانک داشته باشه مطلوب هست. ویژگی کم‌ریسک یا بدون ریسک بدون صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت اون‌ها را به یک گزینه خوب سرمایه‌گذاری برای دوره کوتاه مدت تبدیل کرده؛ چون در تغییرات ناگهانی بازار این صندوق‌ها کماکان مسیر سودهی خودشون رو ادامه می‌دن.