اوراق بدهی

اوراق بدهی به اوراقی گفته می شود که ناشر آن را به منظور استقراض از سرمایه گذاران منتشر می کند. اوراق بدهی در واقع بیانگر طلبیست که دارنده اوراق از ناشر دارد و در آن زمان بازپرداخت و سایر جزییات درج شده است.

شروع کنید
اوراق بدهی

از آنجا که قرض گیرنده در ازای دریافت سرمایه متعهد به پرداخت سود به سرمایه گذار می شود، اوراق بدهی در مهمترین دسته بندی به اوراق با تقسیم سود یا کوپن دار و اوراق بدون تقسیم سود یا اوراق با تخفیف گفته می شود.  
ناشر اوراق بدهی می تواند دولت ها، شهرداری ها و یا شرکت ها باشند و نرخ سود این اوراق معمولا را بطه معکوسی با میزان اعتبار ناشر دارد چرا که سرمایه گذار در ازای ریسکی که می پذیرد انتظار سود بیشتری از سرمایه گذاری اش دارد.
از اوراق بدهی با نام اوراق قرضه نیز یاد می شود و اوراق هایی نظیر اوراق مشارکت، اوراق صکوک و اسناد خزانه که در کشور ایران جزو اوراق رایج در بازار هستند همگی در دسته اوراق بدهی قرار می گیرند.
برای خرید و فروش اوراق بدهی می توانید از طریق کارگزاری کاریزما با داشتن کد بورسی اقدام به مقایسه و خرید و فروش انواع اوراق بدهی نمایید.

ده نماد پر تراکنش اوراق بدهی

تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۲/مرداد/۱۴۰۱

نماد قیمت پایانی تغییرات
صرازي۵۰۵ ۱,۰۰۰,۰۰۰ % ۰
اخزا۰۰۲ ۶۰۴,۰۹۰ % ۰
اخزا۰۰۵ ۶۴۶,۶۴۰ % ۰
اخزا۰۰۶ ۶۳۶,۷۷۰ % ۰
اخزا۰۰۲۲ ۶۰۳,۰۳۰ % ۰
اخزا۰۰۱ ۶۲۶,۴۹۰ % ۰
اخزا۰۰۵۲ ۶۴۴,۹۲۰ % ۰
اخزا۰۰۳ ۶۷۳,۰۲۰ % ۰
اگ۰۲۰۳۱۸ ۸۳۴,۲۳۰ % -۰
اخزا۰۰۹ ۶۰۱,۴۷۰ % ۰

از کجا شروع کنم؟

۱

ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت

برای دریافت کد بورسی ابتدا باید در سامانه سجام ثبت نام نموده و پس از احراز هویت به صورت آنلاین می توانید وارد مرحله بعد شوید. چنانچه دارای کد بورسی هستیدو یا در سجام پیش تر ثبت نام داشته اید می توانید وارد ثبت نام در کاریزما شوید.

۲

افتتاح حساب در کاریزما

ثبت نام شما در کاریزما کمتر از 5 دقیقه زمان نیاز دارد. با وارد کردن کد ملی خود، اطلاعات شما از سامانه سجام فراخوانی شده و با تایید اطلاعات و پذیرفتن قراردادها ثبت نامتان تکمیل می شود و نام کاربری و رمز عبورتان ارسال می شود.

۳

شروع معاملات

با داشتن نام کاربری و رمز عبور می توانید وارد سامانه معاملاتی کارگزاری کاریزما شده و معاملات خود را آغاز نمایید. چنانچه برای شروع معاملات احتیاج به آموزش داشته باشید می توانید به صفحه آموزش مراجعه نموده و یا با پشتیبانی ما در درتباط باشید.

آخرین مطالب

نمایش همه

نیاز به راهنمایی دارید؟

ارتباط با کارشناسان کاریزما به صورت شبانه روزی

درخواست مشاوره
;