همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

صندوق سرمایه گذاری مختلط کاریزما

برقراری تعادل بهینه بین سطح ریسک و بازدهی یکی از مهمترین چالش های سرمایه گذاریست. صندوق سرمایه گذاری مختلط به شما اجازه می دهد با سطح ریسک متعادل، بازدهی فراتر از تورم کسب کنید.

معرفی صندوق

صندوق های سرمایه گذاری مختلط، گزینه ای مابین صندوق های سهامی و صندوق های با درآمد ثابت، هم از نظر سطح ریسک قابل پذیرش و هم از نظر بازدهی مورد انتظار می باشند. این ویژگی به دلیل ساختار مجاز ترکیب دارایی صندوق بین سهام و ابزارهای با درآمد ثابت بدست می آید.

 در صندوق سرمایه گذاری مختلط، وزن دارایی سهام صندوق بین 40 تا 60 درصد متغیر و تحت اختیار مدیر صندوق خواهد بود. این ویژگی به مدیر صندوق اجازه می دهد که در دوران رونق بازار سهام، وزن بیشتری از پورتفوی صندوق را به سهام اختصاص داده و در مقابل در دوران اصلاح یا رکود بازار سهام، وزن بیشتر پورتفوی را به اوراق با درآمد ثابت اختصاص دهد.

صندوق سرمایه گذاری مختلط کاریزما
صندوق سرمایه گذاری مختلط کاریزما

اطلاعات صندوق

 • مدیر صندوق سبدگردان كاریزما
 • آغار فعالیت از 1400/3/8
 • شماره ثبت سازمان بورس 11842
 • تعداد واحدهای صندوق

  54,446,107

  كل خالص ارزش دارایی ها (ریال)

  680,467,445,286

  نحوه کسب بازدهی

  کسب سود در صندوق سرمایه گذاری مختلط کاریزما از طریق خرید واحد های این صندوق و فروش آن با NAV بالاتر محقق می شود. سود بدست آمده ناشی از دارایی های تحت مدیریت صندوق سرمایه گذاری مختلط، روی خالص ارزش دارایی های صندوق یا همان NAV نمایان خواهد شد و این صندوق تقسیم سود ماهانه نخواهد داشت ولی سرمایه گذار می تواند در هر زمان که بخواهد با ارزش روز، واحد های خود را به فروش رسانده و از رشد ارزش دارایی هایش منتفع شود.

  عملکرد گذشته

  در صندوق سرمایه گذاری مختلط کاریزما با توجه به ترکیب وزن دارایی های داخل پورتفوی صندوق، بازدهی به طور قطعی قابل پیش بینی نیست ولی با توجه به تخصیص 40 الی 60 درصد از دارایی صندوق در ابزارهای با درآمد ثابت و بدون ریسک، انتظار می رود در میان مدت سودی بالاتر از نرخ تورم برای سرمایه گذاران محقق شود. عملکرد گذشته سایر صندوق های کاریزما می تواند ضامن کسب سود مطلوب این صندوق نیز در افق میان مدت و بلند مدت باشد.

  مزایا

  ریسک متعادل
  اطمینان بیشتر از کسب بازدهی
  نقد شوندگی بالا
  بهره مندی از رشد ارزش سهام

  مناسب برای

  صندوق سرمایه گذاری مختلط کاریزما برای افرادی که قصد پذیرش ریسک بالا ندارند ولی بازدهی مورد انتظار آنها نیز فراتر از بازدهی صندوق های با درآمد ثابت است، گزینه ای ایده آل محسوب می شود. همچنین این صندوق برای سرمایه گذارانی که مبالغ سنگین برای شروع یک سرمایه گذاری در سایر حوزه ها ندارند این امکان را فراهم می کند که با مبالغ کم هم بتوانند یک سرمایه گذاری خوب را شروع کنند.

  نحوه سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری مختلط کاریزما از طریق صدور واحد سرمایه گذاری صورت می گیرد. شما می توانید با مراجعه به صفحه ثبت نام و وارد کردن مشخصات فردی، به صورت غیر حضوری اقدام به ثبت نام نمایید.

  پس از ورود به حساب کاربری، وجه مورد نظر برای سرمایه گذاری را از طریق درگاه آنلاین با کارت های عضو شبکه شتاب و یا از طریق شعب بانکی به حساب شرکت واریز نموده و فیش واریزی خود را بارگذاری نمایید، سپس درخواست صدور واحد سرمایه گذاری خود را ثبت کنید.

  برای خارج شدن از صندوق یا اصطلاحا ابطال واحد های سرمایه گذاری نیز می توانید از طریق پنل کاربری خود به میزان دلخواه درخواست ابطال خود را ثبت کنید و وجه حاصل از ابطال واحد ها حداکثر ظرف دو روز کاری به حساب شما واریز خواهد شد.

  نرخ صدور و ابطال

  ایکون
  12,552

  قیمت صدور هر واحد

  ایکون
  12,498

  قیمت ابطال هر واحد

  ایکون
  1401/2/27

  تاریخ آخرین بروزرسانی

  هزینه ها

  در صندوق سرمایه گذاری مختلط، کارمزدی مستقیما بابت صدور و ابطال از سرمایه گذار دریافت نمی شود. اما به دلیل برخی هزینه های که صندوق باید آنها را بپردازد از جمله کارمزد مدیر، کارمزد متولی و کارمزد نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار، مبلغی جزیی تحت عنوان اختلاف قیمت بین قیمت صدور و ابطال واحد ها لحاظ می شود. جزییات هزینه ها و کارمزد های هر صندوق در امید نامه آن صندوق درج گردیده است که مجموع آنها، سالانه کمتر از 1 درصد از متوسط دارایی های تحت مدیریت صندوق می شود.

  شماره حساب ها

  شماره حساب بانک شعبه کد شعبه شماره شبا
  866-810-357-4308-1 سامان سرو 866 IR930560086681003574308001
  271-8100-14671675-1 پاسارگاد سعدی 271 IR420570027181014671675101