همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

صندوق اهرمی کاریزما (نوع ممتاز)

با خرید واحدهای این صندوق می توانید بدون نیاز به دریافت اعتبار از کارگزاری، هم از مدیریت حرفه ای و نقدشوندگی صندوق استفاده کنید و هم به صورت اهرمی در بورس سرمایه گذاری کنید.

معرفی صندوق

صندوق سهامی اهرمی کاریزما، نخستین صندوق از نوع اهرمی در بازار سرمایه است که به سرمایه گذار این امکان را می دهد به صورت غیر مستقیم و بدون دریافت اعتبار از کارگزار خود، علاوه بر برخورداری از مزایای صندوق های سرمایه گذاری اعم از مدیریت حرفه ای و نقدشوندگی، به صورت اهرمی در بورس اوراق بهادار سرمایه گذاری کند. این صندوق دارای دو نوع واحد سرمایه گذاری با نام های ممتاز و عادی بوده که واحد های ممتاز مناسب برای سرمایه گذاران ریسک پذیر بوده که قصد استفاده از اهرم برای سرمایه گذاری در سهام شرکت ها را دارند و واحد های عادی برای سرمایه گذاران ریسک گریز که قصد سرمایه گذاری کم ریسک دارند مناسب می باشد.

صندوق اهرمی کاریزما (نوع ممتاز)
سهم بیشتر با صندوق اهرمی (نوع ممتاز)

اطلاعات صندوق

 • مدیر صندوق شرکت سبدگردان کاریزما
 • آغار فعالیت از 1400/9/30
 • شماره ثبت سازمان بورس 11912
 • تعداد واحدهای صندوق

  658,500,000

  كل خالص ارزش دارایی ها (ریال)

  7,849,978,500,000

  نحوه کسب بازدهی

  بازدهی در این صندوق برای واحدهای ممتاز و واحدهای عادی متفاوت است. واحد های ممتاز به صورت قابل معامله در بورس یا ETF بوده و خرید و فروش آنها از طریق کارگزاری صورت می گیرد. منابع حاصل شده از واحد های ممتاز در ابزارهای سهامی سرمایه گذاری می شود. این واحد ها می توانند از مزیت اهرم سرمایه گذاری برخوردار شوند که اعتبار مصرف شده برای ایجاد اهرم از محل سرمایه گذاری واحد های عادی تامین خواهد شد. واحدهای عادی به صورت صدور و ابطالی از طریق پورتال charisma.ir معامله خواهند شد. این واحد ها شباهت بسیار زیادی به واحد های صندوق های بادرآمد ثابت دارند. سود پیش بینی شده برای دارندگان واحدهای عادی نرخی بین 20 تا 25 درصد معادل سالانه خواهد داشت. چنانچه بازدهی کل صندوق کمتر از 20 درصد باشد، کف سود 20 درصدی متعلق به دارندگان واحد های عادی از محل دارایی دارندگان واحدهای ممتاز تامین خواهد شد و در مقابل چنانچه بازدهی صندوق بیش از 25 درصد باشد، سرمایه گذاران واحدهای عادی تنها از سقف سود یعنی 25 درصد برخوردار خواهند شد و مازاد بر آن متعلق به سرمایه گذاران واحد های ممتاز خواهد بود.

  عملکرد گذشته

  پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری اهرمی از آذرماه سال 1400 آغاز شده است. رکن مدیریت صندوق بر عهده شرکت سبدگردان کاریزما است که سابقه مدیریت دو صندوق سهامی کاریس و صندوق مشترک کاریزما را با تجربه ای 10 ساله بر عهده دارد و در این مدت همواره بالاتر از شاخص بورس برای سرمایه گذاران خود بازدهی ایجاد کرده است.

  مزایا

  امکان کسب سود به صورت اهرمی
  حذف فرایند پیچیده کسب اعتبار از کارگزاری
  کسب سود قطعی برای دارندگان واحد های عادی
  سرمایه گذاری با مبلغی بیش از دارایی خود

  مناسب برای

  واحدهای ممتاز مناسب برای افراد جسور و ریسک پذیر است که قصد استفاده از اهرم برای سرمایه گذاری دارند و انتظار بازدهی بالایی از سرمایه گذاری خود دارند.

  نحوه سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری در واحدهای ممتاز صندوق اهرمی بدون تضمین سود از طریق خرید نماد "اهرم" در سامانه های معاملاتی کارگزاری ها صورت می گیرد.

  بنابراین سرمایه گذار می بایست از طریق یکی از کارگزاری های فعال در بورس، کد بورسی دریافت کند و پس از ورود به سامانه معاملاتی آن کارگزار، نماد " اهرم" را جستجو کرده و با تعیین قیمت و تعداد مورد نظر، واحد های صندوق را خریداری نماید. همچنین برای مشاهده قیمت "اهرم" می توانید به سایت مدیریت فناوری بورس تهران مراجعه نمایید.

   

  نرخ صدور و ابطال

  ایکون
  12,078

  قیمت صدور هر واحد

  ایکون
  11,921

  قیمت ابطال هر واحد

  ایکون
  1401/4/7

  تاریخ آخرین بروزرسانی

  هزینه ها

  با توجه به اینکه خرید و فروش واحدهای ممتاز صندوق اهرمی کاریزما (بدون تضمین سود) از طریق سامانه های معاملاتی کارگزاری ها صورت می گیرد، کارمزدی توسط صندوق از سرمایه گذار دریافت نمی شود و صرفا کارمزد معاملات کارگزاری ها اعمال می شود. کارمزد خرید صندوق اهرمی کاریزما ۰٫00116 و کارمزد فروش هم ۰٫0011875 ضرب در کل قیمت خرید یا فروش می‌باشد و در مجموع کارمزد خرید و فروش 0/0023475 است.