همین حالا در   کاریزما   ثبت نام   کنید

صندوق اهرمی کاریزما (با تضمین سود)

با خرید واحدهای این صندوق می توانید بدون نیاز به دریافت اعتبار از کارگزاری، هم از مدیریت حرفه ای و نقدشوندگی صندوق استفاده کنید و هم به صورت اهرمی در بورس سرمایه گذاری کنید.

معرفی صندوق

صندوق سهامی اهرمی کاریزما، نخستین صندوق از نوع اهرمی در بازار سرمایه است که به سرمایه گذار این امکان را می دهد به صورت غیر مستقیم و بدون دریافت اعتبار از کارگزار خود، علاوه بر برخورداری از مزایای صندوق های سرمایه گذاری اعم از مدیریت حرفه ای و نقدشوندگی، به صورت اهرمی در بورس اوراق بهادار سرمایه گذاری کند. این صندوق دارای دو نوع واحد سرمایه گذاری با نام های ممتاز و عادی بوده که واحد های ممتاز مناسب برای سرمایه گذاران ریسک پذیر بوده که قصد استفاده از اهرم برای سرمایه گذاری در سهام شرکت ها را دارند و واحد های عادی برای سرمایه گذاران ریسک گریز که قصد سرمایه گذاری کم ریسک دارند مناسب می باشد

صندوق اهرمی کاریزما (با تضمین سود)
سهم بیشتر با صندوق اهرمی (با تضمین سود)

اطلاعات صندوق

 • مدیر صندوق شرکت سبدگردان کاریزما
 • آغار فعالیت از 1400/10/20
 • شماره ثبت سازمان بورس 22558
 • تعداد واحدهای صندوق

  914,660,415

  كل خالص ارزش دارایی ها (ریال)

  9,869,185,877,850

  نحوه کسب بازدهی

  بازدهی در این صندوق برای واحدهای ممتاز و واحدهای عادی متفاوت است. واحد های ممتاز به صورت قابل معامله در بورس یا ETF بوده و خرید و فروش آنها از طریق کارگزاری صورت می گیرد. منابع حاصل شده از واحد های ممتاز در ابزارهای سهامی سرمایه گذاری می شود. این واحد ها می توانند از مزیت اهرم سرمایه گذاری برخوردار شوند که اعتبار مصرف شده برای ایجاد اهرم از محل سرمایه گذاری واحد های عادی تامین خواهد شد. واحدهای عادی به صورت صدور و ابطالی از طریق پورتال charisma.ir معامله خواهند شد. این واحد ها شباهت بسیار زیادی به واحد های صندوق های بادرآمد ثابت دارند. سود پیش بینی شده برای دارندگان واحدهای عادی نرخی بین 20 تا 25 درصد معادل سالانه خواهد داشت. چنانچه بازدهی کل صندوق کمتر از 20 درصد باشد، کف سود 20 درصدی متعلق به دارندگان واحد های عادی از محل دارایی دارندگان واحدهای ممتاز تامین خواهد شد و در مقابل چنانچه بازدهی صندوق بیش از 25 درصد باشد، سرمایه گذاران واحدهای عادی تنها از سقف سود یعنی 25 درصد برخوردار خواهند شد و مازاد بر آن متعلق به سرمایه گذاران واحد های ممتاز خواهد بود.

  عملکرد گذشته

  پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری اهرمی از آذرماه سال 1400 آغاز شده است. رکن مدیریت صندوق بر عهده شرکت سبدگردان کاریزما است که سابقه مدیریت دو صندوق سهامی کاریس و صندوق مشترک کاریزما را با تجربه ای 10 ساله بر عهده دارد و در این مدت همواره بالاتر از شاخص بورس برای سرمایه گذاران خود بازدهی ایجاد کرده است.

  مزایا

  امکان کسب سود به صورت اهرمی
  حذف فرایند پیچیده کسب اعتبار از کارگزاری
  کسب سود قطعی برای دارندگان واحد های عادی
  سرمایه گذاری با مبلغی بیش از دارایی خود

  مناسب برای

  واحد های عادی مخصوص سرمایه گذارانی است که قصد پذیرش ریسک بالا ندارند و انتظار یک بازدهی محدود ولی مطمئن را دارند.

  نحوه سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری در واحدهای عادی این صندوق از طریق صدور واحد سرمایه گذاری صورت می گیرد. شما می توانید با مراجعه به صفحه ثبت نام و وارد کردن مشخصات فردی، به صورت غیر حضوری اقدام به ثبت نام نمایید. پس از ورود به حساب کاربری، وجه مورد نظر برای سرمایه گذاری را از طریق درگاه آنلاین با کارت های عضو شبکه شتاب و یا از طریق شعب بانکی به حساب شرکت واریز نموده و فیش واریزی خود را بارگذاری نمایید؛ سپس درخواست صدور واحد سرمایه گذاری خود را ثبت کنید.

  برای خارج شدن از صندوق یا اصطلاحا ابطال واحد های سرمایه گذاری نیز می توانید از طریق پنل کاریزما به میزان دلخواه درخواست ابطال خود را ثبت کنید و وجه حاصل از ابطال واحد ها بین 2  تا 7 روز کاری به حساب شما واریز خواهد شد.

  نرخ صدور و ابطال

  ایکون
  10,790

  قیمت صدور هر واحد

  ایکون
  10,790

  قیمت ابطال هر واحد

  ایکون
  1401/2/27

  تاریخ آخرین بروزرسانی

  هزینه ها

  در صندوق سرمایه گذاری اهرمی با تضمین سود، کارمزدی مستقیما بابت صدور و ابطال از سرمایه گذار دریافت نمی شود. اما به دلیل برخی هزینه های که صندوق باید آنها را بپردازد از جمله کارمزد مدیر، کارمزد متولی و کارمزد نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار، مبلغی جزیی تحت عنوان اختلاف قیمت بین قیمت صدور و ابطال واحد ها لحاظ می شود. جزییات هزینه ها و کارمزد های هر صندوق در امید نامه آن صندوق درج گردیده است که مجموع آنها، سالانه کمتر از 1 درصد از متوسط دارایی های تحت مدیریت صندوق می شود.

  شماره حساب ها

  شماره حساب بانک شعبه کد شعبه شماره شبا
  271-8100-15076910-1 پاسارگاد سعدی 271 IR290570027181015076910101